اخبار لرستان

استاندار: لرستان همچنان در وضعیت هشدار قرار دارد

روزهای بروجرد- استاندار لرستان گفت: این استان از نظر شیوع و ابتلا به کرونا همچنان در وضعیت هشدار قرار دارد و برای عبور از این مرحله نیازمند همکاری جدی مردم هستیم.

سیدموسی خادمی در گفت و گو با ایرنا افزود: وضعیت استان بر اساس استانداردهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص میزان ابتلا و نوع مرگ و میر، قرمز نیست اما شرایط مطلوبی هم نداریم.

وی اظهار داشت: روزانه ۲۰۰ مورد آزمایش های افراد مشکوک به کرونا مثبت می شود که به طور قطع آمار مبتلایان بیش از این تعداد و در میان افراد مختلفی که تست نداده اند بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه ۵۰ تا ۶۰ بیمار مبتلا به کرونا  روزانه در مراکز درمانی استان بستری می شوند ادامه داد: هرچند برخی روزها موردی از مرگ بیماران کرونا در استان گزارش نمی شود اما در بعضی  موارد ۲ تا سه نفر طی ۲۴ ساعت فوت می شوند.

استاندار لرستان گفت: اگر چه وضعیت ابتلا در شهرستان ها متغیر است اما به طور متوسط بیشترین مبتلایان در ازنا، خرم آباد و بروجرد شناسایی شده اند.

خادمی تصریح کرد: در شرایط کنونی بهترین راهکار استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است که مردم باید توجه خود را به این موضوع معطوف کنند چراکه استفاده از ماسک در ارتباطات، احتمال انتقال بیماری را به کمتر از پنج درصد کاهش خواهد داد.

وی گفت: تهیه و توزیع ماسک به مقدار لازم و قیمت مناسب در سطح بازار باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و دانشگاه علوم پزشکی و تعزیرات با همکاری نیروی انتظامی نسبت به پلمپ واحدهای صنفی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند اقدام نمایند.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close