اخبار لرستان

ایجاد منطقه ویژه رومشگان

روزهای بروجرد- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت از ایجاد منطقه ویژه رومشگان خبر داد .
به گزارش ایسنا، محمدرضا صفی‌خانی که در محل سامانه سامد تلفن۱۱۱ پاسخگوی مردم بود در بخشی از پاسخ‌هایش با بررسی مسائل و مشکلات هم استانی‌های لرستانی بیان کرد: در مورد وضعیت ذوب‌آهن آذرپاد رومشکان باید گفت متأسفانه سرمایه‌گذار این پروژه اهلیت لازم را نداشته و درنتیجه با بررسی انجام‌شده سرمایه‌گذاری جدید در این پروژه به یکی از پیمانکاران واگذار و طرحی برای آن نیز مشخص‌شده است .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: برای سرمایه‌گذار جدید مهلت زمان مشخصی در نظر گرفته‌شده و چنانچه در موعد مقرر به تعهداتش عمل نکند اقدام به استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذار دیگری خواهد شد .

صفی‌خانی در ادامه با اشاره به برنامه‌های این سازمان برای توسعه شهرستان رومشکان و کوهدشت افزود: با توجه به تصویب منطقه ویژه اقتصادی در مجلس شورای اسلامی، منطقه ویژه اقتصادی در جوار کارخانه گچ کوهدشت و در مرز شهرستان‌های کوهدشت و رومشگان اجرایی می‌شود که مطمئناً کمک زیادی به توسعه منطقه خواهد کرد .

وی گفت: از سوی دیگر زمین موردنیاز برای احداث ناحیه صنعتی رومشگان خریداری شده و با ایجاد تمامی امکانات زیرساختی همچون آب، برق و گاز آماده سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است .

این مسئول در پاسخ به پرسش یکی از هم استانی‌ها در مورد وضعیت قیمت نان در استان نیز بیان کرد: با توجه به مصوبه ستاد آرد و نان استان مقرر شده نان به‌صورت مشروط با وزن چانه ۱۷۵ گرم و بالا بردن و حفظ کیفیت افزایش قیمت پیدا کند .

این مسئول عنوان کرد: افزایش قیمت نان به‌صورت سراسری بوده و لرستان نیز جز آخرین استان‌هایی بود که اقدام به افزایش قیمت کرده است .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: با هرگونه‌ کم‌فروشی و تخلف در حوزه نانوایان به‌شدت برخورد می‌شود .

صفی‌خانی بیان کرد: انتظار داریم مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را به سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند .

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص نظارت بر بازار معمولان، افزود: در معمولان نمایندگی نداریم اما در نظر داریم با استفاده از بازرسان افتخاری اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهیم .

این مسئول در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مشکلات حوزه نظام نرخ‌گذاری در کشور، ادامه داد: متأسفانه یکی از مشکلات موجود کشور نبود نظام‌ نرخ‌گذاری بوده به‌نحوی‌که به‌جز کالاهای اساسی، نرخ‌گذاری مشخص وجود ندارد و فاکتور ملاک و معیار بوده که این امر باید اصلاح شود .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اضافه کرد: البته با اقدامات صورت گرفته دولت در حال راه‌اندازی سامانه تجارت بوده تا کالاهایی که تولید داخل هستند و یا از مبادی گمرکی وارد کشور می‌شوند در مبدأ نرخ‌گذاری صورت گیرد که این امر مطمئناً بسیاری از مشکلات را برطرف خواهد کرد .

صفی‌خانی اظهار کرد: با اقدامات صورت گرفته این سامانه در ماه‌های آینده برقرار می‌شود اما بااین‌وجود بازرسان این سازمان از تمام توان خود بر بازار نظارت خواهند کرد .

وی گفت: مطمئناً از نظرات، طرح‌ها و پیشنهاد‌های شهروندان و صاحب‌نظران در جهت نظارت و ساماندهی بازار استقبال خواهیم کرد .

این مسئول در پاسخ به یکی از هم استانی‌های لرستانی در خصوص پرداخت تسهیلات، افزود: خوشبختانه اکنون دولت اعتبارات خاصی در حوزه اشتغال‌زایی در بخش‌های مختلف پرداخت می‌کند که این موضوع فرصت مناسبی برای افراد علاقه‌مند جهت ورود به حوزه تولید در حوزه‌های مختلف است و مطمئناً از تمام ظرفیت خود برای حمایت از آنها استفاده خواهد شد .

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان همچنین با اشاره به روند توزیع گوشت با نرخ دولتی در سطح استان افزود: اکنون گوشت با نرخ دولتی بر اساس سهمیه‌بندی‌های صورت گرفته در سطح استان در حال توزیع بوده که با توجه به درخواست‌ها از این به بعد محل توزیع گوشت با نرخ دولتی به اطلاع مردم خواهد رسید .

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close