اخبار ایران

وزیر آموزش و پرورش: اومیکرون خطر جدی برای دانش آموزان ندارد

روزهای بروجرد– وزیر آموزش و پرورش گفت: دولت ۲۵ هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی معلمان اعتبار پیش بینی کرده است.

یوسف نوری در مراسم افتتاح دبیرستان طبرستان نوشهر با بیان اینکه معلمان دغدغه های زیادی در حوزه های مختلف از جمله کنکور، کرونا و سوالاتی در بحث معیشت و رتبه بندی داشتند، اظهار کرد: همچین در خدمت دانش آموزان و از نظرات آن در حوزه تشکل دانش آموزی و فعال کردن آن ها، بازگشایی مدارس و غیره بحث و گفت و گو شد.

به گزارش فارس، وی با اشاره به اینکه هیچ جای دنیا مدارس تعطیل نشد، گفت: در بررسی جلسه کرونا اولین جایی که در کرونا بازگشایی می شود مدارس و آخرین جا تعطیل می شود مدارس است.

وی با بیان اینکه تدریس در بسترمجازی به عنوان مکمل برنامه درسی اصلی است، افزود: آموزش در فضای مجازی فقط مکمل است و به عنوان برنامه درسی اصلی نیست.

وزیر آموزش و پرورش ضمن بیان اینکه سویه اومیکرون خطر جدی برای دانش آموزان ندارد، افزود: با بررسی هایی که انجام شد دنیا با همین سویه مواجه هستند و هیچگاه مدارس را تعطیل نکردند.

وی به لطمه کرونا برای آموزش و پرورش اشاره کرد و ادامه داد : ۲ سال تعطیلی مدارس و آموزش در بستر فضای مجازی برای بچه ها به عادت تبدیل شده است و باید از از این مکمل برای عقب ماندن و جبران جاماندگی ها استفاده کنیم.

نوری در ادامه با بیان اینکه دولت سیزدهم ۲۵ هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی پیش بینی کرد، اظهار داشت: در قانون بودجه سال گذشته اعتبار ناپایدار برای اینکار قرار داده بودند.

وی با اشاره به تبصره ۲ جز یک بند که اعتبار ناپایدار از فروش مازاد برای این کار قرار داده بودند، بیان کرد: با عنایت رئیس جمهور نسبت به معلمان موضوع در دستور کار رئیس جمهور قرار گرفت و در مجلس آن را تصویب و دولت لایحه اولیه طرح پذیرفته شود.

وی افزود: لایحه اولیه با توجه به خواسته معلمان بسیار کم بود و به دلیل اعتبار ناپایدار به شورای نگهبان رفته و تا روز چهارشنبه در مجلس هیات دولت مطرح و با تمایل آقای رئیس جمهور این کار به طریقی دستور دادند طی چند روز آینده گروه تشکیل و مسوولان دولت و مجلس این موضوع را نهایی می کنند.

وی ادامه داد: روز یکشنبه در کمیسیون آموزش تحقیقات موضوع رتبه بندی در کمیسیون برای رفع ایرادات شورای نگهبان مطرح می شود یک اشکالات کوچک دارد انشالله برطرف می شود.

وی تصریح کرد: برای سال آینده اعتبارات ۲۵ میلیارد تومان پایدار است.

مقالات مشابه

1 thought on “وزیر آموزش و پرورش: اومیکرون خطر جدی برای دانش آموزان ندارد”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close