اخبار ایران

علم الهدی از محاکمه صحرایی رسانه ها کوتاه آمد/ نگفتم باید در داخل کشور این ها را محاکمه صحرایی کنیم

روزهای بروجرد– امام جمعه مشهد گفت: نیروی انتظامی مسئله فضای مجازی و رسانه‌هایی که در داخل هر روز به یک اسمی پدیدار می‌شوند را پیگیری کند. این جنگ دشمن است. رسانه‌ها و افرادی که دروغ‌های دشمن را منتشر می‌کنند، ستون پنجم دشمن اند. من هفته پیش گفتم در تمام دنیا این ستون پنجم دشمن را محاکمه صحرایی می‌کنند، اما نگفتم که ما هم باید در داخل کشور این‌ها را محاکمه صحرایی کنیم.

 حجت الاسلام سید احمد علم‌الهدی عنوان کرد: دشمن در عرصه جنگ نظامی با ما شکست خورد، در عرصه سیاسی هم تمام توطئه‌ها و فتنه‌های دشمن علیه این نظام و انقلاب شکست خورده است. آخرین حرکت دشمن علیه ما، تحریم اقتصادی است که در این مورد هم خوشبختانه ما داریم پیروز می‌شویم و دشمن در حال شکست خوردن است، خصوصا که اخیرا به فرمان مقام معظم رهبری، دولت و مجلس مشترکا اقداماتی را شروع کرده‌اند و خنثی‌سازی تحریم‌ها را در دستور کار خود قرار داده‌اند، دشمن در عرصه اقتصادی هم شکست خواهد خورد.

وی بیان کرد: دشمن با توجه به شکستی که در مراحل قبل تجربه کرده است، برای پیشگیری از شکست مجدد، می‌خواهد مردم ما را با خود همراه کند، لذا در فعالیت‌های تبلیغاتی‌ خود، امید و ایمان مردم ما را هدف گرفته است؛ چراکه می‌داند اگر امید مردم ما از این نظام قطع شود، دیگر خنثی‌سازی تحریم‌ها میسر نخواهد بود. همچنین می‌خواهد ایمان مردم را تضعیف کند، زیرا می‌داند اگر مردم متدین باشند، دیگر نخواهد توانست در عرصه تقابل با پیامبر پیروز شود.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه ما از تهاجم دشمن وحشت نداریم، اضافه کرد: ما از این می‌ترسیم که عده‌ای افراد که منافع خود را در هماهنگی با دشمن می‌بینند، با دشمن همدست شوند. اگر دشمن بتواند در عرصه فضای مجازی و رسانه‌ها، به وسیله عده‌ای از افراد ناآگاه یا مغرض در داخل کشور، امید و ایمان مردم هدف قرار گیرد، ما ضربه را از داخل خواهیم خورد.

علم‌الهدی با بیان اینکه دشمن می‌خواهد در حمله رسانه‌ای خود از چند مسئله به عنوان عامل از بین برنده امید و ایمان مردم استفاده کند، گفت: دشمن حقایق را تحریف‌ و در اثبات دروغ‌های خود سندسازی‌های باطل می‌کند. دشمن حتی با ایجاد شایعاتی علیه روحانیت، می‌خواهد ایمان مردم به این افراد را از بین ببرد. عده‌ای از افراد آگاه، متوجه دروغ بودن تبلیغات دشمن می‌شوند، اما عده‌ای از جوانان ساده‌اندیش که چیزی از شگردهای دشمن نمی‌دانند، این دروغ‌ها را باور می‌کنند و حتی به عنوان خبر جدید، این دروغ‌ها را منتشر می‌کنند.

وی افزود: دروغ‌پردازی نسبت به مسئولان نظام، برای این است که اطمینان مردم نسبت به این نظام را از بین ببرند. برای مسئولان فامیل‌تراشی می‌کنند و به فامیل و خانواده آنان توهین می‌کنند و تهمت می‌زنند. این انتهای استیصال و شکست دشمن است. دشمنی که در جنگ نظامی شکست خورده است و قدرت رویارویی با این نظام را به خود نمی‌بیند، به دروغ متوسل شده است و آنچه باعث تاسف است، این است که عده‌ای افراد ناآگاه این‌ها را باور می‌کنند و به عنوان خبر جدید پخش می‌کنند و عده‌ای هم به دلیل منافع خود، با دشمن همدست می‌شوند.

امام جمعه مشهد ادامه داد: نیروی انتظامی مسئله فضای مجازی و رسانه‌هایی که در داخل هر روز به یک اسمی پدیدار می‌شوند را پیگیری کند. این جنگ دشمن است. رسانه‌ها و افرادی که دروغ‌های دشمن را منتشر می‌کنند، ستون پنجم دشمن اند. من هفته پیش گفتم در تمام دنیا این ستون پنجم دشمن را محاکمه صحرایی می‌کنند، اما نگفتم که ما هم باید در داخل کشور این‌ها را محاکمه صحرایی کنیم. ما پیرو عدل علی(ع) هستیم. در نظام ما، محاکمه صحرایی وجود ندارد. جریان رسانه‌ای باید توسط دستگاه‌های امنیتی، مورد بررسی قرار گیرد تا میدان بازی برای دشمن فراهم نیاید.

 

 

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close