ورزش

درگیری عجیب در مسایقات کشتی قهرمانی کشور

روزهای بروجرد- در مبارزه فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم این رقابتها، یدالله محبی در حالیکه ۷ بر یک از علی هاشمی پیش بود، موفق شد حریف خود را ضربه فنی کند و به عنوان قهرمانی برسد.

 

علی هاشمی پس از شکست در فینال قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی، هنگام خروج از سالن با لگد به یکی از نیرو‌های کادری نیروی انتظامی ضربه زد و عامل درگیری‌های شدید در سالن شد.

به گزارش ایسنا، پس از برگزاری دیدار‌های فینال اوزان ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی کشور به عنوان مرحله نخست انتخابی تیم ملی در گرگان، طرفداران کشتی گیران بازنده با ورود به محوطه تشک کشتی، نظم سالن را به هم ریختند.

در مبارزه فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم این رقابتها، یدالله محبی در حالیکه ۷ بر یک از علی هاشمی پیش بود، موفق شد حریف خود را ضربه فنی کند و به عنوان قهرمانی برسد.

پس از این مبارزه در حالیکه علی هاشمی کشتی گیری که در سال‌های اخیر حواشی مختلفی داشته است، در مسیر ورود به سالن گرم به دلایل نامشخص با لگد به یکی از ماموران کادری نیروی انتظامی ضربه زد، پس از این اقدام تعدادی از ماموران نیروی انتظامی به این حرکت کشتی گیر واکنش نشان می‌دهند و چند تن از طرفداران هاشمی نیز وارد محل مسابقه می‌شوند که این درگیری‌ها منجر به شکسته شدن انگشت و بینی این کشتی گیر، پارگی دست و آسیب و جراحت صورت وی شد و ماموران نیروی انتظامی برای متوقف کردن درگیری مجبور به استفاده از اسپری فلفل می‌شوند که افراد حاضر در سالن رقابت‌ها و مخصوصا افراد نزدیک به محل درگیری، شدیدا از ناحیه چشم و گلو احساس ناراحتی کردند.

در این میان تعدادی از نفرات حاضر در سالن نیز درگیری‌هایی را با برادران محبی بوجود می‌آورند که با دخالت نیروی انتظامی، جدا می‌شوند.

در نهایت ماموران، عاملان درگیری را بازداشت و به بیرون سالن رقابت‌ها انتقال دادند.

همچنین در فینال وزن ۹۲ کیلوگرم، احمد بذری در یک مبارزه حساس و نزدیک با نتیجه ۹ بر ۷ مغلوب امیرحسین فیروزپور شد. در شرایطی که بذری با اجرای فن در ثانیه‌های پایانی جلو افتاد، مربیان فیروزپور چلنج کردند و داوران پس از بازبینی فیلم به فیروزپور نیز امتیاز دادند تا وی پیروز این مبارزه حساس شود.

پس از شکست بذری، اصغر بذری برادر و مربی این کشتی گیر با عصبانیت فریاد خطاب به کمیته فنی گفت: از ابتدا هدفتان این بود که فیروزپور پیروز شود.

پس از این اتفاق تعدادی از اقوام و طرفداران بذری با پرش از روی سکو به محوطه تشک آمدند و قصد هجوم به سمت داوران را داشتند که ماموران نیروی انتظامی مانع آن‌ها شدند و معترضان را به بیرون سالن بردند.

با تصمیم کادر فنی تیم ملی از مدت‌ها پیش اعلام شده بود، نفرات نخست این رقابت‌ها به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام می‌شوند.

اتفاقات تلخ لحظات پایانی این رقابت‌ها باعث شد خستگی مسئولان برگزاری مسابقات و میزبان بر تن آن‌ها بماند و همه از این اتفاقات تلخ ابراز تاسف کنند.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close