اخبار بروجرد

فرماندار: زیرساخت های راه اندازی گمرک در بروجرد فراهم است

روزهای بروجرد- معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: ۶ میلیون و ۱۷۹ هزار دلار صادرات انواع کالا و محصول سالانه از مبدا این شهرستان انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا احمد گودرزیان در جلسه کارگروه توسعه صادرات اظهار کرد: این آمار مربوط به واحدهایی است که از طریق بازاریابی اقدام به صادرات محصول خود می کنند و صادرات برخی واحدها نیز از طریق شهرهای اطراف و استان‌های همجوار صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه راه اندازی گمرک در بروجرد یکی از ضروریات حوزه صنعت و صادرات شهرستان است خاطرنشان کرد: این مهم خواسته تولیدکنندگان شهرستان است که ظرفیت و زیرساخت‌های آن فراهم می باشد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان نیز با تاکید بر تدوین چشم انداز و سند صادرات بروجرد گفت: یک سوم صنعت لرستان در این شهرستان است که باید زیرساخت‌های صادرات آنها مهیا شود.

بختیار رازانی با بیان اینکه ۷۰ درصد صادرات لرستان متعلق به محصولات پتروشیمی است خاطرنشان کرد: شهرک صنعتی شماره ۲ بروجرد بخشی از منطقه ویژه اقتصادی است که می‌توان در آنجا گمرک احداث کرد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد نیز اظهار کرد: صادرات به صورت متمرکز در استان انجام می‌شود که شهرستان‌ها باید در این زمینه نیز دخیل شوند.

حمید آزادبخت ادامه داد: بروجرد سال‌ گذشته هفت میلیون دلار صادرات مستقیم داشته است که با احتساب صادرات غیرمستقیم  به بیش از ۱۰ میلیون دلار می رسد بنابراین ایجاد گمرک و رفع موانع صادراتی برای این شهرستان ضروری است.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close