اخبار بروجرد

فاطمه مقصودی: اقدامات گسترده‌ای برای احیای سامان کاشی بروجرد در حال اجراست

روزهای بروجرد- نماینده بروجرد در مجلس گفت: برای راه‌اندازی و احیاء مجدد کارخانه سامان کاشی بروجرد نیاز است، همه دستگاه‌ها  همکاری همه جانبه داشته باشند.

فاطمه مقصودی در گفت‌وگو با تسنیم به تلاش گسترده برای احیاء مجدد کارخانه سامان کاشی بروجرد اشاره کرد و اظهارداشت: با حضور و پیگیری‌های مدیران استان و تلاش‌های انجام شده، اقدامات گسترده و همه‌جانبه‌ای برای احیاء سامان کاشی در حال اجراست و امیدواریم که به زودی ثمره و نتیجه این پیگیری‌ها را ببینیم.

وی افزود: طی بازدید ۳ ساعته‌ای که اخیرا از این کارخانه داشتیم و با جلساتی که با مدیران و مسئولان استانی و همچنین مالک کارخانه برگزار شد به این نتیجه رسیدیم، که برای راه‌اندازی  و احیاء مجدد این واحد تولیدی و کارخانه نیاز است، همه دستگاه‌ها  همکاری همه جانبه داشته باشند.

نماینده بروجرد در مجلس عنوان کرد: مالک و سرمایه‌گذاران این پروژه برای احیاء کارخانه در تلاش هستند و خواستار برطرف شدن مشکلات عدیده گذشته هستند و دستگاه‌های متولی نیز باید در این راه اقدامات گسترده‌تری داشته باشند.

وی بیان کرد: باید با استفاده از تجهیزات موجود در انبارها عملیات بازسازی و بهسازی را آغاز شود. این حرکت می‌تواند نقطه امیدی باشد برای کسانی که روزی در این کارخانه مشغول به کار بوده‌اند.

مقصودی در رابطه با اولین مسیر حرکت و شروع به کار مجدد کارخانه خاطر نشان کرد: در اولین قدم  باید  تمام نقاط ضعف گذشته را حذف کرد و با امید و توکل به خدا پا در مسیر گذاشت و کاستی‌ها را نادیده گرفت و با وصل کردن گاز برای تست خطوط تولید، عملیات بازسازی  را آغاز کرد این اقدام می‌تواند چرخ‌های تولید را به حرکت درآورد.

وی تاکید کرد: در روزهای آینده سطح دسترسی تیم بازسازی بیشتر می‌شود تا بتوانیم با سرعت بیشتر و بر اساس برنامه زمانبندی شده پیش برویم.

نماینده بروجرد در مجلس ضمن تقدیر از زحمات رئیس اداره صمت استان گفت: در ماه‌های گذشته تلاش‌های گسترده‌ای برای احیای این صنعت در شهرستان انجام شده که با تسریع در پرداخت تسهیلات می‌توانیم در آینده نزدیک شاهد احیاء دوباره سامان کاشی باشیم و به زودی  مشکل مجوزهای زیست محیطی نیز رفع می‌شود و با تلاش‌های مجموعه صمت در استان، شهرستان و همکاری تیم فنی کارخانه باید در روند بازسازی این پروژه تسریع شود.

 وی افزود: پس از دریافت پروانه بهره‌برداری و رفع مشکلات زیست محیطی، روند دریافت تسهیلات نیز سرعت پیدا خواهد کرد و شاهد شروع به کار مجدد این کارخانه هستیم. کارخانه سامان کاشی بروجرد به عنوان یکی از صنایع مهم استان در بخش خصوصی است که به دلایل مختلف در سنوات گذشته تعطیل شده و در یکسال اخیر با پیگیری‌های صورت گرفته و همکاری دستگاه‌های اجرایی استان و حضور مالک، زمینه‌های احیا و راه‌اندازی مجدد فراهم شده است.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close