اخبار لرستان

فرسودگی تخت‌های بیمارستانی لرستان/ نسبت تخت به جمعیت استان یک و نیم تخت به هزار نفر است

روزهای بروجرد- رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به فرسودگی تخت‌های بیمارستانی در این استان گفت: ۹۶ پروژه عمرانی حوزه سلامت با اعتبار بیش از ۱۲۱ میلیارد تومان در لرستان اجرا شد.

به گزارش مهر، محمدرضا نیکبخت در مراسم افتتاح همزمان پروژه‌های بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی لرستان و سازمان اورژانس با حضور وزیر بهداشت، با اشاره به تلاش‌های مجموعه علوم پزشکی در این استان اظهار داشت: امروز هر پزشکی هر وسیله و تجهیزاتی که نیاز داشته باشد آماده می‌شود.

وی با بیان اینکه ۶ دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان‌های شهرهای خرم آباد، کوهدشت، نورآباد و … نصب شده و در بیمارستان الیگودرز هم در حال نصب است، تصریح کرد: دو دستگاه آنژیو برای بیمارستان‌های دورود و الیگودرز نیز خریداری و نصب می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه ۹ دستگاه اکسیژن ساز جدید در بیمارستان‌های لرستان نصب شده است و هیچ روزی نبود که مشکل اکسیژن در بیمارستان‌های ما حاد شود، افزود: ۵ دستگاه «پی سی آر» در آزمایشگاه‌های استان نصب شده و یک مورد دیگر هم برای شهر نورآباد در حال نصب است.

نیکبخت با تاکید بر اینکه امروز ۲۷۶۸ تخت در لرستان وجود دارد و نسبت تخت به جمعیت در این استان یک و نیم تخت به هزار نفر است، افزود: در حال حاضر خیلی از تخت‌های بیمارستانی استان فرسوده است که باید در راستای نوسازی در این بخش اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه ۵۷۸ مورد تخت بستری و ۱۱۹ تخت ویژه از ابتدای شیوع کرونا در استان ایجاد شده است، گفت: ۱۴۸ میلیارد تومان کارانه پزشکان پرداخت شده که تا پایان اسفند ۹۹ پرداخت شده است و کارانه پرستاران نیز تا پایان اسفند ۹۹ پرداخت شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه پاداش بازنشستگان سال ۹۹ عقب افتاده که بایستی سازمان برنامه و بودجه اعتبار بدهد تا پرداخت شود، تصریح کرد: در طی دو سال اخیر ۹۶ پروژه عمرانی حوزه سلامت با اعتبار بیش از ۱۲۱ میلیارد تومان اجرایی شده است.

نیکبخت با اشاره به اینکه پروژه بیمارستان نیایش خرم آباد ۵ سال پیش تحویل دانشگاه شد و اعتبار کمی داشت و سال ۹۸ رقم ۳۰ میلیارد اعتبار تزریق شد و چراغ آن روشن شد، گفت: نمایندگان تلاش کردند و در نهایت ۲۷۳ میلیارد تومان اعتبار از محل ماده ۵۶ به آن تزریق شد و پروژه فعال است.

وی یادآور شد: دو بیمارستان دورود و کوهدشت با ۲۵۰ تخت اعتبار نداشت، وام گرفتیم از بانک و داریم روی آنها کار می‌کنیم.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close