اخبار بروجردویژه ها

شهردار بروجرد: شهر بروجرد به صورت بی رویه در حال گسترش است

روزهای بروجرد- شهردار بروجرد گفت: ۱۳ محله و سکونتگاه غیر رسمی در این شهر وجود دارد که پنج منطقه آن در سال گذشته هدف طرح بازآفرینی شهری قرار گرفت.

رحیم جافری در گفت وگو با ایرنا با اشاره به اینکه شهر بروجرد به صورت بی رویه درحال گسترش است، اظهار داشت: توسعه و احیا بافت قدیمی گامی مهم در راستای پیشرفت شهر است و موجب کاهش هزینه های خدمات و رفاه شهرنشینی می‌شود.

وی افزود: تلاش می شود به جای توسعه شهر بروجرد و ایجاد شهرک های جدید بافت قدیمی این شهر احیا و توسعه پیدا کند.

شهردار بروجرد بیان کرد: با توسعه بی رویه بروجرد بسیاری از زمینهای حاصلخیز و باغات این شهر تغییر کاربری پیدا کرده و به اراضی مسکونی تبدیل شده که خسارتهای جبران ناپذیری را وارد ساخته است.

جافری اضافه کرد: سالهای قبل با اجرای پروژه تجاری هشت بهشت در بروجرد، بهترین درختان تنومند و شناسنامه دار و با هویت بروجرد تبدیل به ساختمانی خشن و نیمه آماده شده که بعد از سالها وضعیت آن معلوم است.

وی اینگونه اقدامات را آفت شهرنشینی و توسعه پایدار دانست و ادامه داد: با گسستگی کاربری و توسعه محلات رفاه عمومی کاهش و هزینه های شهرنشینی افزایش یافته که اگر بتوان در بافتهای قدیمی توسعه عمودی شهرنشینی را انجام دهیم مردم نیز در رفاه بیشتر خواهند داشت.

شهردار بروجرد با اشاره به اینکه بروجرد بیش از ۹۰سال سابقه شهرداری دارد، یادآور شد: بروجرد شهری تک هسته ای است و مردم برای خرید مایحتاج باید به مرکز شهر بروند و این در شان مردم و شهری با سابقه بالای شهرنشینی نیست.

جافری گفت: برای جلوگیری از تک هسته ای بودن بروجرد باید مجوز بانکها، مطب پزشکان و سایر مشاغل خدماتی در نقاط مختلف شهر صادر شود.

تگ ها

مقالات مشابه

2 thoughts on “شهردار بروجرد: شهر بروجرد به صورت بی رویه در حال گسترش است”

  1. باغ تو دکتر بهشتی با مجوز شهرداری دارن تخریب میکنن درختان گردو با عمر سیصد سال دارن قطع میکنن چرا؟؟؟؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close