اخبار بروجرد

رییس دانشگاه آیت الله بروجردی: نرخ بیکاری در شهرستان بالاتر و نرخ مشارکت اقتصادی پایین تر از متوسط کشوری است

روزهای بروجرد- رییس دانشگاه آیت الله بروجردی گفت: ۶۱۰  واحد صنعتی دارای پروانه فعالیت و بهره‌برداری در بروجرد وجود دارد که تعداد بسیاری از آنها نیمه فعال و غیر فعال است.

حسن مروتی در نخستین همایش توسعه پایدار بروجرد در دانشگاه آیت الله بروجردی برگزار شد، افزود: نرخ بیکاری در شهرستان بالاتر و نرخ مشارکت اقتصادی پایین تر از متوسط کشوری است.

وی اظهارداشت: پاسخگویی به نیازهای منطقه و احتیاجات جامعه، صنعت، ارتقا سرمایه اجتماعی، اشتغالزایی از برنامه هایی است که در دستور کار دانشگاه قرار دارد و هم اکنون نیز ۲۰ صنعت در شهرستان وجود دارد که همکاری دانشگاه و صنعت در رفع مشکلات می تواند، موثر باشد.

رییس دانشگاه آیت الله بروجردی بیان کرد: از طریق گفتمان سازی و استفاده از تجربه های اساتید دانشگاه تصمیم سازی و عمل می شود که می تواند نتایج مطلوبی داشته باشد.

مروتی اضافه کرد: مدیران به دلیل مشغله های کاری فرصت فکر کردن و گرفتن تصمیمات بزرگ را ندارند، در این مقطع کنونی باید با هم اندیشی نخبگان و ایجاد شورای مشورتی به توسعه شهرستان بروجرد کمک کنیم که در این زمینه ۱۰۵ مقاله دریافت شد که ۹۵ مقاله پذیرفته شده است. 

وی تاکید کرد: دانشگاه آیت الله بروجردی در سال ۸۴ تاسیس شد و هم اکنون پنج هزار دانشجو در این دانشگاه در رشته های مختلف مشغول به تحصیل هستند.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close