اخبار بروجرد

رییس دانشگاه آیت الله بروجردی: نرخ بیکاری در شهرستان بالاتر و نرخ مشارکت اقتصادی پایین تر از متوسط کشوری است

روزهای بروجرد- رییس دانشگاه آیت الله بروجردی گفت: ۶۱۰  واحد صنعتی دارای پروانه فعالیت و بهره‌برداری در بروجرد وجود دارد که تعداد بسیاری از آنها نیمه فعال و غیر فعال است.

حسن مروتی در نخستین همایش توسعه پایدار بروجرد در دانشگاه آیت الله بروجردی برگزار شد، افزود: نرخ بیکاری در شهرستان بالاتر و نرخ مشارکت اقتصادی پایین تر از متوسط کشوری است.

وی اظهارداشت: پاسخگویی به نیازهای منطقه و احتیاجات جامعه، صنعت، ارتقا سرمایه اجتماعی، اشتغالزایی از برنامه هایی است که در دستور کار دانشگاه قرار دارد و هم اکنون نیز ۲۰ صنعت در شهرستان وجود دارد که همکاری دانشگاه و صنعت در رفع مشکلات می تواند، موثر باشد.

رییس دانشگاه آیت الله بروجردی بیان کرد: از طریق گفتمان سازی و استفاده از تجربه های اساتید دانشگاه تصمیم سازی و عمل می شود که می تواند نتایج مطلوبی داشته باشد.

مروتی اضافه کرد: مدیران به دلیل مشغله های کاری فرصت فکر کردن و گرفتن تصمیمات بزرگ را ندارند، در این مقطع کنونی باید با هم اندیشی نخبگان و ایجاد شورای مشورتی به توسعه شهرستان بروجرد کمک کنیم که در این زمینه ۱۰۵ مقاله دریافت شد که ۹۵ مقاله پذیرفته شده است. 

وی تاکید کرد: دانشگاه آیت الله بروجردی در سال ۸۴ تاسیس شد و هم اکنون پنج هزار دانشجو در این دانشگاه در رشته های مختلف مشغول به تحصیل هستند.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close