اخبار بروجردویژه ها

شهرداری بروجرد اجرای طرح «سه راه جعفری» را بر عهده گرفت/ دستگاه‌های خدمات رسان پای کار بیایند

روزهای بروجرد- منحل شدن طرح پیاده راه سازی خیابان جعفری از سوی ستاد بازآفرینی موجب شد شهرداری بروجرد خود عهده دار اجرای این پروژه شود و از دستگاه‌ها بخواهد شهرداری را در این مسیر یاری کنند.

به گزارش مهر، اجرای طرح پیاده راه سازی خیابان جعفری بروجرد پروژه‌ای است که علی رغم تلاش مسئولان و دارا بودن مصوبه شورای ترافیک شهرستان از سوی ستاد باز آفرینی کشور منحل شد و دولت اعلام کرد اجرای این پروژه در بروجرد منتفی شده است.

اما در جلسه ستاد بازآفرینی شهری بروجرد که با حضور فرماندار بروجرد، شهردار بروجرد و دیگر مدیران دستگاه‌های عضو ستاد در محل فرمانداری بروجرد برگزار شد؛ شهردار بروجرد اعلام کرد به این نتیجه رسیده‌اند که شهرداری بروجرد خود پروژه را اجرا کند.

ایجاد پیاده رو «سه راه جعفری» خواسته به حق مردم است

رحیم جافری شهردار بروجرد در این رابطه اظهار داشت: یکی از خواسته‌های به حق مردم ایجاد پیاده رو سه راه جعفری برای آرامش و دسترسی آسان به مراکز تجاری، بازدید گردشگران، حفظ نمادهای باستانی شهر و جذب توریست است.

وی تصریح کرد: علی رغم تلاش مسئولان مربوطه در سال‌های گذشته برای اجرای طرح پیاده راه سازی سه راه جعفری تا کنون عملاً نتیجه‌ای حاصل نشده است.

شهردار بروجرد با بیان اینکه برخلاف شعار دولت مبنی بر تسهیل زیرساخت‌ها برای بازآفرینی شهری اما بروجرد در این حوزه کم بهره بوده است، تصریح کرد: امروز به این نتیجه رسیده‌ایم که شهرداری بروجرد خود پروژه سه راه جعفری را اجرا کند و از همه دستگاه‌های خدمات رسان هم می‌خواهیم پای کار بیایند و شهرداری را در اجرای طرح یاری کنند.

به این نتیجه رسیده‌ایم که شهرداری بروجرد خود پروژه سه راه جعفری را اجرا کند

جافری گفت: با همین وضع موجود عملیات اجرایی طرح را انجام خواهیم داد و با کمک فرمانداری بروجرد این پروژه را پیش می بریم.

وی افزود: طرح پیاده سازی سه راه جعفری بروجرد با مشاوران مختلف به میان گذاشته شد مطالعات موردی و محلی انجام شد و در نهایت امروز به یک طرحی رسیده‌ایم که آگهی شده است.

احمد رضا پارسا رئیس اداره راه و شهرسازی بروجرد نیز در این رابطه اظهار داشت: بعد از مطالعات طرح، ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای اجرا و اصلاح تأسیسات خیابان جعفری بروجرد نیاز بود که پروژه در همان ابتدا با شکست مواجه شد.

وی افزود: وضعیت اعتبارات دولت بسیار ضعیف است و اعتباراتی که به راه و شهرسازی اختصاص پیدا می‌کند در اولویت اول به پروژه‌های نیمه تمام تزریق می‌کند.

رئیس اداره راه و شهرسازی بروجرد تاکید کرد: در زمینه مکاتبات جهت پی گیری و جذب اعتبارات دولتی برای اجرای طرح پیاده راه سازی جعفری همکاری‌های لازم را با ستاد بازآفرینی شهری انجام خواهیم داد.

الزامات و نکات مربوط به بافت تاریخی منطقه سه راه جعغری رعایت شود

حجت اله یارمحمدی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بروجرد نیز گفت: از بدو شروع کار قرار بر این شد طرح اجرایی از طریق میراث فرهنگی انجام شود و طرح مصوب را به ستاد بازآفرینی شهری واگذار کردند.

وی تصریح کرد: تا کنون آنچه به میراث فرهنگی بروجرد واگذار شده انجام شده است اما به دلایل نامعلوم طرح کنار گذاشته شد؛ طرحی که در شورا مصوب شده در حال حاضر آماده اجرا است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بروجرد با بیان اینکه از سه راه جعفری تا میدان جعفری جزو ستاد بازآفرینی شهری است، افزود: بیشتر مجموعه فرهنگی ثبتی و آثار بروجرد در این منطقه به ثبت رسیده است و تقاضا داریم طوری طرح اجرا شود که در آینده از سوی میراث فرهنگی بروجرد ممانعتی به عمل نیاید.

هزینه‌های اجرای طرح برآورد شود

اشرف چگنی رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد نیز گفت: برای اجرای طرح پیاده راه سازی جعفری باید هر چه سریع‌تر تصمیم گرفت چون قیمت‌ها روز به روز افزایش می‌یابند.

وی افزود: اگر این پروژه در سال گذشته ۶ میلیارد اعتبار لازم داشته، امسال ۲۰ میلیارد تومان اعتبار لازم دارد که طرح را شروع کنیم و این هزینه‌ها باید برآورد و بعد تصمیم گیری شود.

مسعود فلاح معاون عمرانی فرمانداری بروجرد اظهار داشت: یکی از پروژه‌های ستاد بازآفرینی شهری بروجرد طرح پیاده راه سازی خیابان جعفری است که در کلیات مطرح شد اما در جزئیات آن به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم.

وی افزود: اصل کار برای برطرف کردن مشکل ترافیک مرکز شهر است اما تا کنون حل نشده است.

لزوم در نظر گرفتن مکان جدید استقرار و ساماندهی دستفروشان

فلاح با بیان اینکه جابجایی اتوبوس‌های خیابان صفا به پارک صامتیه بروجرد نیز برای رفع همین مشکل ترافیک بود، ادامه داد: برای اجرای طرح پیاده راه سازی خیابان جعفری باید دستفروشان نیز جمع آوری شوند و یک خیابان جایگزین نیز برای آن مشخص شود.

معاون عمرانی فرمانداری بروجرد تاکید کرد: تا زمانی که دستفروشان جمع آوری و ساماندهی نشوند و خیابانی جایگزین مشخص نشود عملاً نمی‌توانیم کاری انجام دهیم و شهرداری بروجرد باید این مهم را مد نظر داشته باشد.

نمایندگان پای کار بیایند

عبدالرحیم رحیمی فرماندار بروجرد نیز در این رابطه گفت: مدیران نباید پروژه‌ای را که هنوز به اجرا در نیامده روی آن مانور بروند و تصمیمات زودهنگام بگیرند که نتیجه آن ابتر ماندن طرح‌ها می‌شود.

وی افزود: برای اجرای طرح پیاده راه سازی خیابان جعفری باید نمایندگان مجلس هم پای کار بیایند و بتوانند اعتبارات لازم را دریافت کنند و تا مادامی که اعتبارات کافی جذب نشود پروژه‌ها تکمیل نخواهد شد.

رحیمی تاکید کرد: اگر شهرداری بروجرد می‌خواهد طرح پیاده راهسازی خیابان جعفری را اجرا کند باید از همین الان به تمامی جوانب کار فکر کند و هزینه‌ها را برآورد کند، منابع را در نظر بگیرد و مشکلات را برطرف کند بعد شروع به کار کند.

تگ ها

مقالات مشابه

1 thought on “شهرداری بروجرد اجرای طرح «سه راه جعفری» را بر عهده گرفت/ دستگاه‌های خدمات رسان پای کار بیایند”

  1. هر چند که شهردار، فرماندار و میراث فرهنگی گوششان بدهکار نیست، ولی مطمئن باشید بهترین راه جذب گردشگر و جذابیت دادن به این محدوده تاریخی، آزاد سازی حریم مسجد امام و مسجد جامع است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close