اخبار بروجرد

اولین نطق فاطمه مقصودی: مجلس باید قانون ساماندهی بازار مسکن را تصویب کند

روزهای بروجرد- نماینده بروجرد در مجلس یازدهم در اولین نطق میان دستور خود گفت: مجلس باید قانون تقویت نهاد خانواده و تشویق جوانان به ازدواج و فرزندآوری را در دستور کار قرار دهد.

منا
عکس: منا هوبه فکر

به گزارش ایسنا، فاطمه مقصودی اظهار کرد: جمهوری اسلامی مبتنی بر مکارم اخلاق، جمع‌گرایی به جای فردگرایی، خانواده به جای تجرد، توزیع ثروت به جای تمرکز ثروت، معنویت به جای تجمل و صدها ارزش والای انسانی دیگر بنا شده است. در مقابل تمدن رو به زوال غرب، برپایی فردگرایی، تجمل، اسراف، عدم پایبندی به خانواده و برده‌داری مدرن در قالب نظام سرمایه‌داری بنا شده است.

نماینده مردم بروجرد و لرستان «سرمایه‌داری جهانی» را عامل تحریم‌های اقتصادی ایران دانست و گفت: رفتار نظام سرمایه‌داری به سرکردگی آمریکا در ادوار تاریخ گویای عمق دشمنی آن‌ها به این مرز و بوم مقدس بوده و هست.

وی با بیان اینکه «تاریخ ظاهر زمان و خدا باطن زمان است» گفت: نمایندگان مجلس چه چیزی می‌خواهند؟ اینکه نامشان در تاریخ ثبت شود و لذت ببرند یا اینکه در باطن زمان و با خدا باشند؟ از این صندلی‌های مجلس هنوز بوی عرق و عطر نمایندگان قبل به مشام می‌رسد. چند روز دیگر دوره ما نیز تمام می‌شود پس اگر می‌خواهیم در ظاهر زمان نباشیم و در راه خدا حرکت کنیم باید بیانیه گام دوم انقلاب را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

مقصودی در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت حفظ وحدت گفت:‌ وحدت حول ولایت نسخه شفابخش و اثرگذار برای عبور از پیچ تاریخی است. آیا در اندیشه ما حل مشکلاتی که بر گُرده مردم افکنده‌ایم وجود دارد؟ به رنج‌های مختلف کودکان، جوانان و زنان بی‌سرپرست می‌اندیشیم یا اینکه این مشکلات را تحلیل نمی‌کنیم؟

وی افزود: آیا به صرف باور به اعتقاد به ولایت فقیه بار کاهلی خود را بر دوش رهبر انقلاب می‌گذاریم و یا با اندیشه شبانه‌روزی و حل مسائل کشور لبخند را به چهره مقام معظم رهبری می‌نشانیم و مردم را از رنج فقر و بیکاری رها می‌کنیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس یازدهم برای نمایندگان این دوره «نقش تاریخی» قائل شد و اظهار کرد: وای بر ما که اگر در گام دوم انقلاب به هوش نباشیم. من معلم هستم و گرسنگی کودکان محصل خود را با تمام وجود حس کرده‌ام. مادر هستم و بیکاری جوانان رشید افسرده از بیکاری را با اشک و آه دیده‌ام. پیرزن‌ها و پیرمردهای مظلوم را دیده‌ام که در چروک پیشانی‌شان نقش شمشیر خدا بر علیه همه حک شده است.

مقصودی در ادامه سخنان خود با اشاره به قوانینی که مجلس توانایی تصویب آن را دارد، گفت: مجلس باید قانون ساماندهی بازار مسکن را تصویب کند تا یک بار برای همیشه دست دلالان را کوتاه کند. همچنین مالیات بر خانه‌های خالی و قانون اصلاح نظام پولی و بانکی کشور باید در دستور کار قرار بگیرد تا موانع تولید رفع شود.

مقصودی در پایان نطق خود به ضرورت ازدواج جوانان و امر فرزندآوری تأکید کرد و گفت: مجلس یازدهم باید قانون تقویت نهاد خانواده و تشویق جوانان به ازدواج و فرزندآوری را در دستور کار قرار داده و همچنین قانون اشتغال و حمایت از زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست را مصوب کند.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close