اخبار ایران

آمریکا: در حال رصد گزارش‌های مربوط به حادثه در سایت هسته‌ای نطنز هستیم / آژانس: این حادثه تأثیری روی فعالیت‌های راستی‌آزمایی ما در ایران ندارد

روزهای بروجرد- آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد از حادثه گزارش‌شده در تاسیسات هسته‌ای نطنز که سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران نیز آن را تایید کرده، مطلع است.

وزارت خارجه آمریکا هم اعلام کرد گزارش‌های مرتبط با حادثه در یک سایت هسته‌ای ایران را دنبال می‌کند.

به گزارش «انتخاب»، بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران صبح روز پنجشنبه از وقوع حادثه در یکی از سوله‌های در دست احداث در محوطه باز سایت نطنز در مرکز استان اصفهان خبر داده و گفته بود: بامداد امروز به‌دنبال وقوع حادثه‌ای که چگونگی آن در دست بررسی است، یکی از سوله‌های در دست احداث در محوطه باز سایت نطنز دچار آسیب شد، ولی هیچ تلفات جانی نداشت و به فعالیت‌های کل مجموعه لطمه‌ای وارد نکرد.

وی افزود: این رخداد هیچ‌گونه تلفات جانی نداشته و لطمه‌ای به فعالیت‌های جاری این مجموعه نیز وارد نکرده است.

کمالوندی گفت: از نظر احتمال ایجاد آلودگی نیز با توجه به غیر فعال بودن مجموعه ذکر شده جای هیچ‌گونه نگرانی نیست و هم اکنون تیم‌های کارشناسی سازمان در محل وقوع حادثه حاضر و مشغول بررسی علل این واقعه می باشند.

در این راستا، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که از گزارش ها در مورد این حادثه مطلع است اما انتظار نمی‌رود این حادثه تأثیری روی فعالیت‌های راستی‌آزمایی این نهاد بین‌المللی داشته باشد.

در این بیانیه آمده است: ما در حال حاضر پیش‌بینی می‌کنیم که این حادثه هیچ تأثیری روی فعالیت‌های راستی‌آزمایی پادمانی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران نخواهد داشت.

وزارت خارجه آمریکا هم در واکنش به حادثه در تاسیسات هسته‌ای نطنز با اشاره به اینکه در حال رصد گزارش‌های مربوطه است، مدعی شد: این حادثه یک یادآوری دیگری است از این که چطور نظام ایران کماکان به اولویت بخشیدن به برنامه هسته‌ای منحرف شده خود به جای رفع نیازهای مردم ادامه می‌دهد.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close