اخبار ایران

روحانی: اماکن مقدس از فردا باز می‌شوند / همه کارمندان ۱۰ خردادماه سرکار خود حاضر می‌شوند

روزهای بروجرد- رییس جمهوری گفت: همه کارمندان با رعایت مسائل بهداشتی (شنبه) دهم خردادماه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ به سرکار خود حاضر می شوند.

به گزارش «انتخاب»، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امروز سوم خرداد و روز بسیار مهمی در تاریخ ملی و کشور و دفاع مقدس ما است. شاید شادمانی سوم خرداد از یادرفتنی نباشد. همیشه به یاد مردم باقی بماند.

رییس جمهوری ادامه داد: سوم خرداد ۶۱ که رزمندگان عزیز ما از سپاه و بسیج و سایر نیروها و عشایر و نیروی انتظامی همه در کنار هم آن غرور بزرگ و آن پیروزی عظیم را برای تاریخ ما رقم زدند. مردم یادشان است که ساعت ۲ بعدازظهر سوم خرداد وقتی صدا و سیما پیروزی را اعلام کرد چه ولوله‌ای در سراسر کشور شد.

روحانی افزود: ملت ما در این روز نشان داد حتی اگر مدرنترین سلاح ها در اختیار دشمنان باشد، پشت به پشت هم دهند اراده ملت ما بر همه آنها قالب و پیروز خواهد بود و این روز در تاریخ ماند.

وی ادامه داد: روزها و شادمانی‌های دیگری هم داشتیم اما به گمان من هیچ غمی در دوران دفاع مقدس به اندازه غم سقوط خرمشهر نبود. در اوایل آبان سال ۵۹ و هیچ شادمانی هم در دفاع مقدس بالاتر از سوم خرداد ۶۱ یعنی بازپس گیری خرمشهر و آزاد شدن این شهر نبود. به همه رزمندگان و شهدا و دلاوران درود می‌فرستیم و همه رزمندگانی که آن روز در آن دفاع مقدس شرکت داشتند و امروز هم به خدمات خود ادامه می‌دهند برای آنها توفیق بیشتر آرزو می‌کنیم.

روحانی در ادامه به پایان ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: ماه عبادت و خدمت به مردم و البته امسال ماه نشان دادن انضباط مردم و همکاری مردم با مسوولان بهداشت و درمان در سراسر کشور بود. دعای ما در این ساعات و این روز این است که خدای من در این ماه رمضان اعمال کوچک ما مورد قبول درگاه و رضایت تو بود از تو می‌خواهیم که آن خشنودی و رضایت تو نسبت به ما افزون گردد. اگر اعمال ما کافی نبود و مورد رضایت تو نبود هم اکنون از ما راضی و خشنود باش.

رییس‌جمهوری افزود: امیدواریم خداوند این دعای مردم را مورد قبول درگاه خود قرار دهد. پایان بسیار خوبی برای عبادت مردم رقم بزند و فردای یکشنبه ان شاء الله روز عید واقعی برای همه مسلمانان و برای همه مخلصین باشد.

مهمترین حسن روحانی، رییس جمهوری در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا:

در سوم خرداد به توطئه عظیم استکبار جهانی و بین المللی و منطقه ای علیه ملت ایران پایان داده شد.

مهار ویروس کرونا شروع شده است، در حال حاضر ۱۰ استان ما در مرحله مهار هستند

در مرحله مهار، بخش تشخیص را ادامه مى يابد و جداسازی نيز ادامه خواهد داشت

نظارت ها را در این مرحله باید تشدید کنیم

امیدوارم همه کشور را به این مرحله برسانیم

عده ای دنبال هراس افکنی هستند، این موضوع را نباید بپذیریم، برخی می خواهند فضای روانی جامعه را ناامن کنند

میزان مرگ و میر افراد نسبت به ابتلا روندی نزولی دارد

فعالیت وزارت بهداشت برای یافتن بیماران بیشتر شده است

٨٨ درصد افرادی که فوت کرده اند یک یا چند بیمارى زمینه ای داشته اند

مقرر شد اماکن مقدس یک ساعت بعد از طلوع آفتاب بازگشایی و یک ساعت قبل از غروب آفتاب بسته شود و از فردا صحن‌ها هم همزمان گشایش می‌یابد.

بعید است واکسن کرونا امسال به دست ما برسد

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close