اخبار بروجرد

فرماندار بروجرد خبر داد: غربالگری ۳۱۹ هزار بروجردی/ ۱۰۰ هزار عدد ماسک تولید شد

روزهای بروجرد- فرماندار بروجرد با اشاره به اینکه تا کنون ۳۱۹ هزار بروجردی در طرح غربالگری شرکت کرده‌اند، گفت: تاکنون ۱۰۰ هزار عدد ماسک در بروجرد تولید شده است.

عبدالرحیم رحیمی در جمع خبرنگاران گزارشی از اقدامات انجام شده توسط ستاد مبارزه با کرونا شهرستان بروجرد ارائه داد و گفت: با ظاهر شدن اولین نشانه‌ها از وجود ویروس کرونا در شهرستان جلسات متعددی برگزار و مصوباتی اتخاذ شد که تا به امروز توانسته ایم با انجام اقدامات لازم از شیوع این بیماری جلوگیری کنیم.

به گزارش مهر، وی تولید ژل ضد عفونی کننده توسط شرکت زاگرس فارمد به میزان ۱۰۰ هزار بطری (۲۵۰ سی سی)، تولید ژل ضد عفونی کننده توسط شرکت الهی شمیز به میزان ۴ هزار بطری (۵۰۰ سی سی)، تولید محلول ضد عفونی کننده به میزان ۱۰ هزار بطری (۴۰۰ سی سی)، تولید محلول ضد عفونی کننده توسط شرکت داروسازی اکسیر به میزان ۸۰ هزار بطری (۱۲۵ سی سی)، تولید ماسک در دو مکان به میزان روزی ۵ هزار عدد را از اقدامات انجام شده برشمرد.

فرماندار بروجرد خاطرنشان کرد: واحد تولیدی زاگرس پوش تا به امروز ۲۵ هزار عدد ماسک تولید کرده و همچنین در کارخانه نساجی که از اواخر سال گذشته شروع به تولید ماسک کرده تا کنون ۶ هزار عدد ماسک تولید شده که مجموعاً در شهرستان بروجرد تا این لحظه ۱۰۰ هزار عدد ماسک تولید شده است.

رحیمی تاکید کرد: خیرین بروجردی علاوه بر تهیه یک سری لوازم بیمارستانی نسبت به اهدا ۲۲۰۰ عدد ماسک نانو و ۵۰۰۰ لیتر آب ژاول به شبکه بهداشت اقدام کرده اند.

وی افزود: همچنین توزیع ۷ هزار لیتر الکل در داروخانه‌ها از اقدامات دیگر ستاد مبارزه با کرونا شهرستان بروجرد است.

فرماندار بروجرد ادامه داد: همه اصناف و اتحادیه‌ها غیر از آن دسته اصنافی که به نوعی تأمین کننده و یا توزیع کننده مایحتاج ضروری مردم (نانوایی‌ها، قصابی‌ها، مرغ فروشی‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و …) تعطیل شدند و همچنین همه مراکز تفریحی و گردشگری، اقامتگاه‌ها، هتل‌ها و… تعطیل و به طور مستمر و شبانه روزی مورد بازرسی و کنترل قرار می‌گیرند.

رحیمی گفت: ورودی‌های شهرستان بروجرد از دو مسیر همدان – بروجرد و اراک – بروجرد جهت غربالگری و ممانعت از ورود خودروهای با پلاک غیر بومی به صورت ۲۴ ساعته کنترل می‌شوند.

وی بیان داشت: تقسیم کردن شهرستان به ۱۶۹ منطقه که هر منطقه یک مراقب بهداشت دارد و تعدادی از نیروهای بسیجی نسبت به پایش و غربالگری از مردم بروجرد اقدام می‌کنند؛ استان لرستان رتبه اول غربالگری در ایران و شهرستان بروجرد با کمال افتخار با غربالگری ۳۱۹ هزار نفر رتبه اول در استان را دارد.

فرماندار بروجرد، راه اندازی دو مرکز ۱۶ ساعته قدس و شهید فولادی مختص ویزیت و درمان سرپایی بیماران کرونایی، آماده سازی دو مرکز افتتاح نشده سلامت دکتر زرین کوب و مرکز غربالگری زودرس سرطان جهت نقاهتگاه، گندزدایی مستمر سطح معابر شهرستان بروجرد با ۵۰۰ هزار لیتر محلول رقیق شده در شهر و ۴۰۰ هزار لیتر محلول رقیق شده در روستا با همکاری سپاه، ارتش، بخشداری‌ها، شهرداری و نیروهای مردمی، نظارت مستمر بر داروخانه‌ها جهت توزیع عادلانه ژل و الکل، اختصاص رایگان دارو برای بیماران کرونایی که نیاز به بستری شدن ندارند، پایش یکپارچه روزانه و به شکل کامل از روستاهایی که دارای بیماران کرونایی می‌باشند و توزیع ۳۶۰۰ بسته مواد غذایی به مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان توسط ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بروجرد در بین اقشار آسیب پذیری که در ایام شیوع ویروس کرونا با مشکل روبرو شده اند را از دیگر اقدامات ستاد کرونا شهرستان بروجرد خواند.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close