ورزش

ضیافت سلاطین فوتبال اروپا/ صعودکنندگان به یورو ۲۰۲۰ مشخص شدند

روزهای بروجرد- با پایان بازی‌های دوشنبه‌شب از دور مقدماتی جام‌ ملت‌های اروپا ۲۰ تیم به یورو ۲۰۲۰ صعود کرده‌اند و ۱۶ تیم به مرحله پلی‌آف راه یافته‌اند. از مرحله پلی‌آف این رقابت‌ها چهار تیم به مرحله نهایی صعود خواهند کرد.

رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ برای اولین بار در ۱۲ شهر مختلف برگزار می‌شود که کشورهای انگلیس، آلمان، ایتالیا، آذربایجان، مجارستان، روسیه، رومانی، هلند، اسپانیا، اسکاتلند، ایرلند و دانمارک در میزبانی مشترک این تورنمنت سهیم هستند. به این ترتیب هر تیم میزبانی که به یورو ۲۰۲۰ صعود کرده‌ است، حداقل در مرحله گروهی ۲ بازی را در خانه برگزار خواهد کرد.

در ادامه نگاهی به نتایج گروه‌های مختلف این رقابت‌ها خواهیم داشت.

گروه A

انگلیس به عنوان صدرنشین صعود کرده و جمهوری چک تیم دوم گروه است. کوزوو و بلغارستان سال آینده در مسابقات پلی‌آف به رقابت خواهند پرداخت.

گروه B

اوکراین با مربیگری آندره شوچنکو به عنوان تیم اول گروه صعود کرده و پرتغال تیم دوم این گروه است. صربستان در بازی‌های پلی‌آف برای صعود به یورو خواهد جنگید.

گروهC

آلمان و هلند به عنوان تیم‌های اول و دوم گروه صعود کرده‌اند و ایرلند شمالی و بلاروس در رقابت‌های پلی‌آف سال آینده بازی خواهند کرد.

گروه D

سوئیس و دانمارک به یورو صعود کرده‌اند. جمهوری ایرلند و گرجستان در پلی‌آف به رقابت خواهند پرداخت.

گروهE

کرواسی و ولز به صورت مستقیم به رقابت‌های یورو صعود کرده‌اند. تیم ملی ولز در شب آخر بازی‌های مقدماتی ۲۰۲۰ تیم مجارستان را مغلوب کرد و در دقیقه ۹۰ مسافر نهایی این رقابت‌ها شد. از این گروه اسلواکی و مجارستان به پلی‌آف راه یافتند.

گروه F

اسپانیا و سوئد به صورت مستقیم به رقابت‌های یورو صعود کرده‌اند. نروژ و رومانی در مارس سال آینده در بازی‌های پلی‌آف برای صعود تلاش خواهند کرد.

گروه G

از این گروه تیم‌های لهستان و اتریش به طور مستقیم صعود کرده‌اند. مقدونیه و رژیم صهیونیستی در پلی‌آف به رقابت خواهند پرداخت.

گروه H

فرانسه و ترکیه به صورت مستقیم به رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ صعود کرده‌اند. تکلیف ایسلند در مسابقات پلی‌آف روشن خواهد شد.

گروه I

بلژیک و روسیه به صورت مستقیم به رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ صعود کرده‌اند. اسکاتلند در مسابقات پلی‌آف ماه مارس شرکت خواهد کرد.

گروه J

در این گروه ایتالیا با پیروزی در هر ۱۰ مسابقه رکوردی خارق‌العاده به جا گذاشته است. شگفتی دیگر گروه J تیم فنلاند است که برای اولین بار در تاریخ فوتبال این کشور صعودش را به یک تورنمنت معتبر فوتبال جشن گرفت. بوسنی برای رسیدن به مرحله نهایی یورو باید در بازی‌های پلی‌آف به رقابت بپردازد.

به این ترتیب تیم‌های اسپانیا، ایتالیا، بلژیک، پرتغال، لهستان، اوکراین، روسیه، ترکیه، فرانسه، انگلیس، چک، فنلاند، سوئد، سوئیس، آلمان، هلند، دانمارک، کرواسی، اتریش و ولز به مرحله نهایی راه یافته‌اند.

ایسلند، بوسنی و هرزگوین، ایرلند شمالی، اسکاتلند، نروژ، صربستان، بلغارستان، رژیم صهیونیستی، رومانی، گرجستان، مقدونیه، کوزوو و بلاروس، مجارستان، اسلواکی و جمهوری ایرلند تیم‌هایی هستند که به مرحله پلی‌آف صعود کرده‌اند.

سی‌ام نوامبر قرعه‌کشی مرحله گروهی انجام می‌شود و نخستین بازی دوازدهم ژوئن ۲۰۲۰ در ورزشگاه المپیک رم برگزار خواهد شد.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close