اخبار بروجردویژه ها

امامزاده دو خواهران بروجرد و ساخت ضریح جدید!/ اداره اوقاف شجره نامه این امامزاده را منتشر کند

روزهای بروجرد- مسلم رضایی پور؛ معاون بهره وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان لرستان گفته است: عملیات ساخت، انتقال و نصب ضریح جدید امامزادگان دوخواهران شهرستان بروجرد که توسط هنرمندان برجسته اصفهانی اجرایی شده به پایان رسیده و در دهه وقف رونمایی می شود.

این در حالی است که در مورد این مقبره که در شرق محوطه امامزاده جعفر(ع) قرار دارد تقریبا هیچ گونه اطلاعاتی ثبت نشده و فاقد شجره نامه است. به طوری که در پایگاه جامع امامزادگان کشور که زیر مجموعه سازمان اوقاف اداره می شود نیز اشاره ای به این مقبره نشده هرچند که مردم محلی گاه به زیارت این مقبره با نام دوخواهران می روند اما سندیتی مبنی بر امامزاده بودن این مقبره وجود ندارد و تعجب است که اداره اوقاف بر اساس چه پژوهش و شجره نامه ای برای این مقبره ضریح درست کرده است؟

آیا در این میان نگاه درآمدزایی به قیمت جعل امامزاداگان که چند سالی است مطرح شده و به مجلس هم کشیده شده است تقویت نمی شود؟

محمدعلی پورمختار نماینده مجلس در گفت وگو با خبرآنلاین در این باره خواستار برخورد با قدرت با افزایش امامزاده‌های جعلی در ایران شد و افزوده است: سازمان اوقاف برای جلوگیری از وهن امامزاده‌ها باید به این موضوع ورود کند. مضاف بر اینکه سازمان اوقاف متولی اصلی این امر است و تکلیف دارد اجازه این سوءاستفاده‌ها را ندهد. نکته دیگر این است که به هر حال در این روند از مردم پول گرفته می‌شود و برای این امامزاده‌ها گنبد و بارگاه چند ده میلیونی هزینه می‌شود و اگر این رویه ادامه پیدا کند حتما خسارت‌بار خواهد بود.»

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close