اخبار سیاسیاخبار لرستان

وجود ۴۶ هزار خانوار دارای فرزند معلول در لرستان

روزهای بروجرد- مدیرکل سازمان بهزیستی لرستان از فعال کردن کمیته ساماندهی کودکان کار در سطح استان و شهرستان‌ها خبر داد و گفت: در حال حاضر ۴۶ هزار خانوار دارای فرزند معلول در لرستان وجود دارد.

 

 

به گزارش ایکنا، فاطمه‌زهرا توکلی، مدیرکل سازمان بهزیستی لرستان در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: به‌مناسبت هفته دولت چند طرح عمرانی، اشتغالزایی و فرهنگی آموزشی در شهرستان بروجرد با حضور امام جمعه، مدیرکل بهزیستی لرستان و فرماندار افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: افتتاح مرکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده باران، افتتاح مرکز آموزشی توانبخشی افراد دارای اختلال طیف اوتیسم حکمت و افتتاح مرکز مشاوره تخصصی ژنتیک مهر ازجمله طرح‌هایی است که در دومین روز از هفته دولت انجام شد.

توکلی با بیان این‌که این مرکز ظرفیت ۱۲۰ کودک را دارد، تصریح کرد: سیاست ما در سازمان بهزیستی توانمندسازی خانواده‌ها و جامعه هدف است به‌گونه‌ای که مقابله با فقر و حمایت از نیازمندان در جهان امروز یک ضرورت اجتماعی و اقتصادی به‌شمار می‌آید و حتی در نظام‌هایی که رقابت برای ثروت‌اندوزی اصالت دارد، مقابله با فقر مطلق، حداقل برای جلوگیری از گسترش ناهنجاری ها و آسیب‌های اجتماعی بسیار ضروری و لازم دانسته می‌شود.

مدیرکل بهزیستی لرستان همچنین با اشاره به افتتاح اولین مرکز روزانه طیف اوتیسم در شهرستان بروجرد جهت ارائه خدمات و نگهداری از کودکان شش تا ۱۸ سال، گفت: این مرکز دومین مرکز در سطح استان و اولین مرکز روزانه اوتیسم در شهرستان بروجرد است این مرکز به کودکان دارای اختلال اوتیسم خدمات متعددی ارائه می دهد و خانواده‌ها می‌توانند کودکان خود را به این مرکز بسپارند.پ

توکلی با اشاره به این‌که بیماری اوتیسم به‌عنوان درد پنهان جامعه قابل بیان نیست و مبتلایان و خانواده‌ها همواره درگیر این موضوع هستند، افزود: با توجه به نیاز خانواده‌ها این مرکز جهت نگهداری کودکان اوتیسم در شهرستان بروجرد ایجاد شده است.

وی با اشاره به افتتاح و بهره‌برداری از یک کارگاه تولیدی خیاطی سی بی آر با اشتغالزایی هشت نفر ، بیان کرد: بهزیستی به‌عنوان یکی‌از سازمان‌هایی که برای کمک به توانمندسازی مددجویان و معلولان و جامعه هدف تلاش‌های گسترده‌ای را از طریق کارآفرینی و توسعه اشتغال صورت داده است و امروزه توانسته است به‌عنوان یکی‌از سازمان‌های موفق در این امر مطرح شود.

توکلی با اشاره به شناسایی کودکان کار در لرستان نیز خاطرنشان کرد: طی پایش اولیه، در خرم‌آباد، بروجرد و دورود حدود ۶۰ کودک کار شناسایی شده است.

وی افزود: این تعداد در شهرستان بروجرد به‌دلیل مجاورت با دیگر استان‌ها به‌ویژه در فصل تابستان افزایش پیدا می‌کند و بیشتر این کودکان کار نیز غیر بومی محسوب می‌شوند.

توکلی همچنین از فعال کردن کمیته ساماندهی کودکان کار در سطح استان و شهرستان‌ها خبرداد و گفت: در حال حاضر ۴۶ هزار خانوار دارای فرزند معلول در لرستان وجود دارد.

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close