اخبار ایران

نماينده كازرون: منشأ اعتراضات از نماز جمعه شروع شد؛ بارها به ايشان گفتم شما حرف‌هایی که می‌زنید صحیح نیست

روزهای بروجرد- نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی فضای کنونی این شهرستان را پس از ناآرامی چند ساعته چهارشنبه گذشته کاملا آرام توصیف کرد و گفت : طرح جداسازی این شهرستان به دلیل انجام برخی اصلاحیه‌ ها و بررسی ‌های بیشتر متوقف شد و آرامش کامل نیز به شهرستان باز گشت.

به گزارش ایرنا؛ حسین رضازاده درحاشیه جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، در جمع خبرنگاران درباره دلایل بروز حوادث اخیر در شهرستان‌ کازرون گفت : این اتفاقات متاسفانه منشاء داخلی و خارجی داشته و دلیل این حوادث برخی افراد بودند که در فضای مجازی واقعیت ها را وارونه جلوه می دادند.

وی افزود : شهرستان کازرون ۶ بخش و حدود ۲۸۰ هزار نفرجمعیت دارد که دو بخش از آن ، از حدود ۲۵ سال قبل تا کنون دنبال این هستند که به شهرستان ارتقاء یابند.

به گفته این نماینده مجلس، آقای نوذری نماینده اسبق این شهرستان در جلسه ای که با مردم قائمیه و چنارشاهیجان و کوهمره داشت اعلام کرده بود مشکل اینجا را پیگیری کردم و موفقیت هایی صورت گرفته که به زودی اینجا شهرستان خواهد شد.

وی ادامه داد: متاسفانه در آن زمان امام جمعه وقت کازرون پشت تریبون گفته بود که بعضی ها حرف های بی مورد و بی جهت می زنند و آقای نوذری هم مساله را جمع کرد و دیگر پیگیر این موضوع نشد ولی این مطالبه برای مردم باقی ماند.

رضا زاده گفت : اما نمایندگان بعدی مانند محمد صادقی و دهقان این مطالبه را داشتند و حتی آقای دهقان چند ماه مانده به انتخابات دوره بعد در منطقه حاضر شد و مردم را به جلساتی دعوت کرد و گفت که کار تمام شده است و منتظر این هست که اسم شهرستان و مرکز آن چه باشد.

نماینده مردم کازرون افزود: پس از انتخاب من به عنوان نماینده این شهرستان ، مردم همچنان این مطالبه را داشتند؛ از طرف دیگر، شرایط هم برای پیشنهاد تبدیل این دو بخش به شهرستان و بررسی آن در وزارت کشور فراهم بود.

وی ادامه داد : آنها این پیشنهاد را به استانداری دادند و خود مسئولین آنجا هم از موضوع استقبال کردند که این مساله نشان داد این مطالبه علاوه بر این که خواست مردم بود خواست مسئولین نیز بود؛ به لحاظ این که مرکز این شهرستان پیشنهادی، حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت دارد و خود مسئولین بارها می گفتند که ما نمی توانیم شهری مثل قائمیه را با چارت بخش اداره کنیم؛ بنابراین همه بر ارتقای آن به شهرستان اصرار داشتند.

رضازاده گفت: پیشنهاد شهرستان به وزارت کشور ارایه شد و وزارت کشور هم موضوع را بررسی کرد و از لحاظ قانونی هم جزء محدود پیشنهادهایی بود که تمام مسایل قانونی در آن رعایت شد.

‘این شهرستان پیشنهادی از حدود ۱۳ شهرستان استان فارس هم موقعیت بهتری دارد و هم جمعیت آن بیشتر است.’

نماینده مردم کازرون افزود : این پیشنهاد، به وزارت کشور و از آنجا به هیات دولت و سپس به کمیسیون سیاسی و دفاعی رفت و در آنجا هم تصویب شد.

رضا زاده گفت: یک سری رقبای سیاسی در شهرستان هستند که نمی خواهند کسی کار کند بنابراین در این جریان، از اول گروهی بودند که می خواستند دولت را به چالش بکشند، گروه دیگر هم کسانی هستند که می خواهند نماینده را به چالش بکشند و عده ای دیگر هم می خواهند خودشان را در آنجا نشان دهند و عده ای هم ورشکستگان سیاسی هستند که در آنجا جایگاهی ندارند که اینها همه با هم جمع شدند و شروع به فضا سازی کردند.

وی مدعی شد : آنچه که دروغ بود را در آنجا به مردم القا کردند و به مردم می گفتند که با این کار می خواهند شهرستانی تشکیل دهند تا شما را غارت کنند.

رضازاده ادعا کرد : من بارها با امام جمعه صحبت کردم و به او گفتم شما این مسایلی را که مطرح می کنید می دانید که این مسایل نیست چرا پشت تریبون مطرح می کنید که گفت اگر ما اینها را نگوییم نمی توانیم مردم را به صحنه بیاوریم.

نماینده مردم کازرون گفت : به امام جمعه گفتم شما که می گویید امام زاده سیدحسین و مجموعه تاریخی بیشابور جزو طرح نیست چرا وقتی می دانید جزو طرح نیست آن را مطرح می کنید. آنها در مقابل ، سکوت می کردند ولی وقتی در نماز جمعه می رفتند می گفتند فلان جا از اینجا جدا شدنی نیست.

وی افزود : وقتی صحبت می شد به من می گفتند شما با مردم صحبت کنید که من می گفتم به عنوان نماینده مردم نمی توانم در برابر خواست آنها بایستم می گفتم شما خودتان بروید به قائمیه و جاهای دیگر با مردم صحبت کنید و بگویید از خواسته هایتان دست بر دارید.

رضا زاده ادامه داد : وقتی که استاندار و معاونش در شهرستان توضیحاتی را مطرح می‌کردند مردم قانع می‌شد ند اما در روز بعد شرایط را به گونه‌ ای فراهم می‌ کردند که انگار مسئولان دروغ می‌ گویند تا فضا ملتهب شود.

نماینده مردم کازرون در ادامه گفت : این قضایا ادامه پیدا کرد تا اینکه در فروردین ماه از سوی استانداری وعده‌هایی داده شد تا دغدغه‌ های مردم رفع شود و همه برای جدا شدن این دو بخش از شهرستان به توافق رسیدند اما به یک باره در طول یک ماه گذشته، گروه‌هایی از خارج از کشور که به دنبال بهانه بودند شروع به تحریک مردم برای حضور در خیابان کردند.

وی افزود : متاسفانه طبق اطلاع ما، پیام‌هایی به مردم می ‌رسید تا اینکه آنها خواستند چهارشنبه گذشته درخیابان تجمع کنند، بسیاری از مردم با این تجمع مخالفت و حتی بیان می ‌کردند که مشکلی وجود ندارد و مساله حل شده است.

رضا زاده ادامه داد : در نهایت عده‌ای تجمع کردند که بعد از دو ساعت متفرق شدند. نیروهای اطلاعاتی و امنیتی پیگیر بودند که این تجمع از کجا نشات گرفته است چون ممکن بود اتفاقات خرابکارانه‌ ای پشت قضیه باشد.

نماینده مردم کازرون گفت : نیروهای اطلاعاتی و امنیتی برحسب اطلاعاتی که بدست آورده بودند چند نفر را دستگیر کردند. در ادامه، مجددا پیام‌هایی رد و بدل شد و دنبال تحریک مردم بودند که بازداشت شدگان را از مقر پلیس آزاد کنند، این روند باعث ایجاد اصطکاکی با ماموران و در نهایت آتش زدن مقر پلیس، درگیری و کشته و مجروح شدن تعدادی شد.

وی افزود : من معتقدم که این افراد بی گناه بودند، گناهکاران اصلی کسانی هستند که محرک بوده و چنین فضایی را ایجاد کردند.

رضا زاده درباره آخرین وضعیت شهرستان کازرون گفت: اکنون شرایط شهر آرام است چرا که مردم کازرون بسیار شریف، بزرگوار و فهیم هستند و آنطور نیست که اموال عمومی را در خیابان آتش بزنند، کما اینکه قبل از آن هم اعتراضاتی داشتند اما این اتفاقات رخ نداد.

تگ ها

مقالات مشابه

1 thought on “نماينده كازرون: منشأ اعتراضات از نماز جمعه شروع شد؛ بارها به ايشان گفتم شما حرف‌هایی که می‌زنید صحیح نیست”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close