اخبار جهان

هشدار تازه آمریکا به اروپا: تجارت با ایران را قطع کنید یا تحریم می‌شوید

روزهای بروجرد- نمایندگان کنگره آمریکا و اعضای دولت این کشور در هشدار تازه‌ای به کشورهای اروپایی از آنها خواسته‌اند تمامی روابط تجاری خود با ایران را قطع کنند زیرا در غیر این صورت در ماه‌های آینده با تحریم‌های سنگین مواجه خواهند شد.
فری‌بیکن این خبر را به نقل از چند مقام ارشد آمریکایی که به شرط عدم افشای نام با این سایت گفت‌وگو کرده‌اند منتشر کرده است.
مقام‌های آمریکایی گفته‌اند دولت ترامپ و عده زیادی از اعضای کنگره در تلاش هستند شریکان اروپایی خود را بابت قطع روابط مالی با ایران تحت فشار قرار دهند.
کشورهای اروپایی ادعا می‌کنند در تلاش برای مقابله با تحریم‌های جدید آمریکا هستند که اولین بسته آنها از ۱۳ مردادماه آغاز خواهند شد.
به گزارش تسنیم به نقل از «فری‌بیکن»، نمقام‌های آمریکایی که درگیر تلاش برای اعمال فشار بر شریکان اروپایی برای قطع روابط تجاری با ایران هستند به فری‌بیکن گفته‌اند دولت ترامپ برای تحریم ناقضان تحریم‌های ضد ایرانی تردید نخواهد کرد.
ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان ادعا کرده است: «ایران از تروریسم به عنوان سلاح در اروپا استفاده می‌کند. باید برای کشف طرح‌های آنها و متوقف کردنشان قبل از موفقیت، هوشیار باشیم.»
فری‌بیکن نوشته شمار زیادی از اعضای کنگره آمریکا هم به تلاش‌های مقام‌های آمریکایی برای قطع روابط تجاری ایران و اروپا کمک می‌کنند. اخیرا ده سناتور آمریکایی در نامه‌‌ای به سه کشور انگلیس، آلمان و فرانسه به آنها درباره تلاش برای دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران هشدار دادند.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close