اخبار بروجرداخبار لرستان

تولیدات عظیم خودرو( زاگرس خودرو) به‌زودی وارد بازار می‌شود

روزهای بروجرد- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: با تلاش‌های صورت گرفته به‌زودی تولیدات عظیم خودرو وارد بازار می‌شود و شاهد افتتاح خطوط تولیدی آن خواهیم بود.

به گزارش فارس، محمدرضا صفی‌خانی ظهر امروز در همایش تجلیل از برگزیدگان صنعت‌ومعدن لرستان بیان کرد: ۲۱ سال قبل روز صنعت و معدن در شورای فرهنگ عمومی کشور مصوب شد و در طول این سال‌ها با برگزاری سمینارهای مختلف عملکرد یک‌ساله دولت و فعالان اقتصادی ارزیابی می‌شد و عمده فشارهای تحمل شده توسط همین فعالان بوده است.

وی ادامه داد: امروز از ۱۹ نفر از صنعتگران و تولیدکنندگان لرستان تجلیل خواهد شد؛ تولیدکنندگانی که در شرایط کنونی و با فراز و نشیب‌های موجود به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: امسال سال خاص و ویژه‌ای است و شرایط بسیار سختی پیش رو داریم که  عبور از این مشکلات و افزایش ظرفیت و صادرات در دستور کار قرار دارد.

صفی‌خانی اظهار داشت: از سال ۹۴ یک هدف جدی در لرستان دنبال کردیم و علاوه بر ظرفیت‌های مدیریتی، در برنامه عملیاتی این سال پروژه‌های کلیدی‌مان را شناسایی کرده و به دنبال احیا و تکمیل آن‌ها برآمدیم.

وی بیان کرد: بسیاری از این واحدها تعطیل و برخی از آن‌ها نیاز به افزایش ظرفیت داشتند که بسیاری از اهداف تحقق یافتند، به‌عنوان نمونه پارسیلون یک صنعت ورشکسته بود که اکنون با وجود مشکلات بسیار زیاد تعیین تکلیف شده و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سرمایه‌گذاری جدیدی در این شرکت شکل خواهد گرفت.

رئیس سازمان صنعت و معدن لرستان عنوان کرد: فولاد و ذوب‌آهن ازنا دارای پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی بوده و سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد تا ظرفیت فولادی کشور ۱.۲ میلیون تن افزایش یابد و پس از آن عملیات اجرایی فاز دوم نیز آغاز خواهد شد.

صفی‌خانی در ادامه اشاره‌ای به وضعیت لاستیک‌سازی خرم‌آباد داشت و افزود: اعتبار لاستیک‌سازی خرم‌آباد مسدود و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

وی در ادامه اشاره‌ای نیز به آخرین وضعیت کارخانه عظیم خودرو بروجرد داشت و افزود: به‌زودی تولیدات زاگرس خودرو وارد بازار می‌شود و بعد از چندین سال افتتاح خطوطش را خواهیم داشت؛ فاز دوم زاگرس پوش نیز امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

این مسوول بیان کرد: امسال با مشکلات جدی مواجه هستیم و بسیاری از واحدهای ما با مشکل تأمین مواد اولیه روبرو هستند، در نتیجه حفظ واحدهای صنعتی، افزایش ظرفیت و حمایت از واحدهای موفق سیاست اصلی ما بوده و برای تحقق این هدف نیاز به حمایت ملی داریم البته صنعتگران و تولیدکنندگان همچون گذشته از این شرایط سخت عبور خواهند کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در ادامه اشاره‌ای نیز به وضعیت صادرات استان داشت و عنوان کرد: در حوزه صادرات طی سه سال گذشته روند صعودی داشتیم و امسال نیز تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا شاهد افزایش صادرات استان باشیم.

وی گفت: در حالی که واحدهای صنعتی ما با مشکلات جدی روبرو هستند باید پرسید چرا بند واو تبصره ۱۶ اجرایی نمی‌شود؛ لذا انتظار داریم در حوزه نوسازی و بازسازی اعتبارات خاصی در نظر گرفته شود.

این مسوول اظهار داشت: امیدواریم امسال با یک تعامل و همدلی سال موفقی را داشته باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: بسیاری از واحدهای تولیدی لرستان واحدهای تحقیق و توسعه خود را فعال کرده و به دنبال افزایش ظرفیت خود هستند که امیدواریم با حمایت مسوولان شرایط برای توسعه هر چه بیشتر بخش صنعت استان مهیا شود.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close