اخبار جهان

کدام کشورها بیشترین و کمترین ساعت روزه داری را دارند؟

روزهای بروجرد- ساعات روزه داری در کشورهای مختلف جهان در طول ماه مبارک رمضان به دلیل اختلاف ساعات روز کشورها، متفاوت است.

به گزارش شفقنا به نقل از اسپوتنیک عربی، کمترین ساعات روزه داری در بین کشورهای عربی در کشور جزایر قمر به ثبت رسیده به طوری که ساعت روزه داری در این کشور به حدود ۱۲ ساعت و ۳۷ دقیقه می رسد و بیشترین ساعت روزه نیز در الجزایر اعلام شده است که به حدود ۱۵ ساعت و ۴۵ دقیقه می رسد.

براساس این گزارش، ساعت روزه داری در سومالی به ۱۳ ساعت و ۲۷ دقیقه، در یمن به ۱۴ ساعت و ۷ دقیقه، در سودان به ۱۴ ساعت و ۸ دقیقه می رسد. این در حالی است که ساعات روزه داری در عربستان، امارات، بحرین، کویت و مصر به ترتیب به ۱۴ ساعت و ۴۱ دقیقه، ۱۴ ساعت و ۴۱ دقیقه، ۱۴ ساعت و ۴۹ دقیقه، ۱۵ ساعت و ۴ دقیقه و ۱۵ ساعت و ۷ دقیقه می رسد.

در فلسطین نیز تعداد ساعت روزه داری به ۱۵ ساعت و ۱۵ دقیقه، در اردن به ۱۵ ساعت و ۱۷ دقیقه، عراق ۱۵ ساعت و ۲۴ دقیقه، مراکش ۱۵ ساعت و ۲۵ دقیقه، سوریه ۱۴ ساعت و ۲۵ دقیقه، لبنان ۱۵ ساعت و ۲۷ دقیقه، لیبی ۱۵ ساعت و ۳۱ دقیقه و تونس به ۱۵ ساعت و ۴۵ دقیقه می رسد.

در سطح جهانی نیز بیشتر ساعات روزه داری به کانادا اختصاص دارد که حدود ۱۹ ساعت و ۵۷ دقیقه است وپس از آن ایسلند با ۱۹ ساعت و ۲۲ دقیقه، نروژ ۱۹ ساعت  و سوئد با ۱۸ ساعت و ۵۶ دقیقه قرار دارند.

تعداد ساعات روزه داری در روسیه و دانمارک و انگلیس نیز به ترتیب به ۱۸ ساعت و ۲۹ دقیقه، ۱۸ ساعت و ۲۶ دقیقه و ۱۸ ساعت و ۹ دقیقه می رسد.

تگ ها

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close