اخبار لرستان

جزو استان‌هایی با وضعیت زرد در شیوع مواد مخدر هستیم

روزهای بروجرد- دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: جزو استان‌هایی با وضعیت زرد در شیوع مواد مخدر هستیم.
 
به گزارش ایسنا، مجتبی بیرانوند در شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان با بیان اینکه به لحاظ شیوع مواد مخدر جزو استان‌هایی با وضعیت زرد و شیوع متوسط هستیم، اظهار کرد: باید تلاش کنیم در حوزه شیوع‌شناسی به رتبه آخر برسیم.
  
وی ادامه داد: در بحث مقابله با مواد مخدر در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، ۴۱ درصد رشد داشتیم و در بخش انهدام باندهای مواد مخدر در استان رشد ۸ درصدی را شاهد بودیم.
  
دبیر شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر لرستان بیان کرد: در سه ماه اول سال ۹۸ نسبت به ۹۷ در میزان کشفیات مواد مخدر کاهش داشتیم و این به خاطر سیلی بود که در لرستان رخ داد.
  
بیرانوند تصریح کرد: در بحث دستگیری ۴۵ درصد رشد و در بحث کشفیات در گلوگاه‌ها ۱۰۱ درصد رشد داشتیم.
  
وی افزود: میزان کشفیات در طول سال در مناطق پیرامونی ۵۱۰ نفر خرده‌فروش را دستگیر کردیم و در سال گذشته پنج تن مواد غیردارویی امحاء و در این راستا لرستان میزبان ۶ استان کشور بود.
  
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان درخصوص ایجاد اردوگاه جدید معتادین متجاهر در استان عنوان کرد: در این راستا بخشی از مرکز آموزشی شهید بهشتی خرم‌آباد به این مهم اختصاص یافته و در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
  
وی گفت: در بحث نظارت بر متادون، از ابتدای سال ۹۸ تاکنون نحوه تحویل و توزیع متادون در زندان‌ها زیرنظر بازرسی انجام شده است.
  
بیرانوند یادآور شد: همچنین ساماندهی ۱۰ ملک مصادره شده نیز صورت گرفته است.
تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close