اخبار بروجرداخبار لرستانویژه ها

وضعیت منابع آبی لرستان در پاییز امسال نگران کننده است

روزهای بروجرد- رییس حوضه آبریز رودخانه کرخه و مرزی غرب کشور گفت: کاهش بارش طی ۲ سال گذشته باعث افت شدید منابع آبی شده و تامین آب شرب لرستان در پاییز پیش‌رو بسیار نگران کننده است.

به گزارش ایرنا، شاپور رجایی در نشست با مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان اظهار کرد: با توجه به بازدید میدانی از کوهدشت و رومشکان و وضعیت وخیم منابع آب این شهرستان‌ها، افت و کاهش منابع آب در حال نزدیک شدن به یک فاجعه زیست محیطی است.

وی ادامه داد: گزارشی از عوامل موثر در رسیدن این مناطق به وضعیت کنونی و راهکارهای موجود برای بهبود شرایط، به حوضه آبریز رودخانه کرخه و مرزی غرب تهیه و ارسال‌ شود تا در اولین فرصت با اطلاع به وزیر نیرو اقدامات لازم صورت گیرد.

رجایی با اشاره به اهمیت به روز رسانی آمار و اطلاعات منابع آب شرب در لرستان و اشتراک گذاری داده‌ها تاکید کرد:  همکاری آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب، برگزاری مستمر جلسات و تبادل اطلاعات در شرایط موجود لازمه موفقیت و پیشبرد اهداف‌ آبی در استان خواهد بود.

وی گفت: شرکت آب منطقه ای نسبت به شناسایی ظرفیت چاه‌های کشاورزی و سایر منابع در شرایط بحرانی و احتمال کمبود آب شرب در سال آبی پیش رو، تهیه تحلیلی از روند تغییرات فصلی از نظر کمی و کیفی منابع آبی موجود، مقدار کمبود آب، زمان مواجهه با آن و راهکارهای جبران این کمبود، اقدام و نتیجه را به حوضه آبریز کرخه و مرزی غرب ارسال کند.

رجایی بیان کرد: تامین اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل و تجهیز ایستگاه‌های هیدرومتری استان در حوزه کرخه طی کوتاه‌ترین زمان صورت خواهد گرفت.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close