اخبار بروجرداخبار لرستان

مدارس لرستان تعطیل شد/ شروع کار ادارات استان با ۲ ساعت تاخیر

روزهای بروجرد– با اعلام کارگروه اضطرار آلودگی هوای لرستان کلیه مدارس استان در همه مقاطع تحصیلی روز سه شنبه سوم خردادماه تعطیل و امتحانات این روز به زمان دیگر موکول شد. همچنین فعالیت ادارات استان نیز با دو ساعت تاخیر آغاز خواهد شد.

اطلاعیه کارگروه اضطرار آلودگی هوای لرستان:

با عنايت به وقوع پديده گرد و غبار در مورخ۲/۰۳/۱۴۰۱ و آلودگي هواي استان كه بر اساس شاخص استاندارد آلودگي(AQI)، وضعيت كيفي اغلب شهرستان هاي استان بنا بر پيش بيني هواشناسي استان و تحليل نقشه هاي مربوطه در شرايط بسيار ناسالم و خطرناک قرار خواهد گرفت.

لذا جلسه كارگروه اضطرار موضوع آيين‌نامه اجرايي تبصره (۳) ماده (۳) قانون هوا پاك در ساعت ۲۱:۳۰تاريخ ۲/۰۳/۱۴۰۱ به ریاست آقای دکتر دالوند معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان تشكيل و موارد زیر مصوب و ابلاغ گرديد.

۱) مقرر گردید به منظور جلوگیری از آثار سوء پدیده گرد و غبار برای فردا سه شنبه مورخ ۳/۳/۱۴۰۱ برای تمام شهرهای استان، کلیه ادارات سازمانها شرکت ها و بانک ها (به جزء مراکز بهداشتی و خدمات رسان و نظامی) با دو ساعت تاخیر کار خود را آغاز نمایند.

۲) کلیه مرکز آموزشی و دانشگاهی تعطیل و امتحانات این روز بعد از آخرین امتحان و طبق برنامه اعلامی از طرف آموزش و پرورش برگزار خواهد شد.

۳) مقرر گردید کلیه مراکز بهداشتی ، درمانی ، مرکز اورژانس و هلال احمر در تمامی شهرهای استان با آمادگی کامل شرایط لازم را برای پذیرش بیماران و افراد آسیب‌پذیر نیازمند مداخلات درمانی و حوادث احتمالی را فراهم نمایند. همچنین دانشگاه علوم پزشکی تمهیدات لازم جهت استقرار آمبولانس و کادر پزشکی را در میادین و خیابانهای اصلی شهر جهت کمک به مردم را فراهم نمایند.

۴) دبیر خانه کارگروه اطلاع رسانی لازم را از طریق صدا و سیما جراید شنیداری و نوشتاری و فضای مجازی در خصوص شرایط ناسالم فردا به سمع و نظر عموم برسانند و از عموم مردم درخواست شود از تردد غیر ضروری و فعالیت های بدنی اجتناب نمایند.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close