اخبار بروجرداخبار لرستان

سه میلیون و ۴۸ هزار و ۹۶ دُز واکسن کرونا در لرستان تزریق شد

روزهای بروجرد– معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: سه میلیون و ۶۲۲هزار و ۸۶۴ دُز واکسن کرونا تاکنون تحویل استان و سه میلیون و ۴۸هزار و ۹۶ دُز آن تزریق شده است.

دکتر مریم کوشکی در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: تاکنون از میزان واکسن تحویلی به استان ۴۸۲ هزار و ۷۶۸ دُز مصرف نشده است که طی روزهای آینده برای افراد دارای شرایط تزریق خواهد شد.

وی اظهار داشت: واکسن‌های سینوفارم، برکت، پاستوکووک و کووک پلاس، اسپایکوژن، آسترازنکا و اسپوتنیک در مراکز واکسیناسیون سطح استان موجود است و از مردم درخواست می شود هرچه زودتر برای تزریق واکسن اقدام کنند.

وی با تاکید بر لزوم گستردگی واکسیناسیون کرونا در استان اظهار داشت: تاکنون ۶ موج کرونا را در استان سپری کرده ایم و در این راستا رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مهمترین راهکار جلوگیری از ابتلا به کووید ۱۹ به شمار می رود.

کوشکی عنوان کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح استان اکنون زیر ۵۰ درصد گزارش شده که لزوم توجه بیشتر به استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل های بهداشتی جهت کنترل وضعیت کرونایی امری ضروری و غیرقابل انکار است.

وی با اشاره به اینکه آمار بستری و مرگ مبتلایان به کرونا در سطح استان رو به پایین است ادامه داد: کاهش آمار ابتلا و بستری نباید باعث عادی انگاری و بی توجهی به رعایت پروتکل های بهداشتی و شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا شود.

شمار قربانیان کرونا در لرستان تاکنون ۲ هزار و ۸۴۵ نفر است و تعداد مبتلایان نیز به ۲۱۸ هزار و ۳۰۳ نفر رسیده است.

اکنون چهار شهرستان بروجرد، کوهدشت، الیگودرز و دورود در وضعیت آبی شیوع کرونا قرار دارند و وضعیت شهرستان های ازنا، پلدختر، چگنی، خرم‌آباد، دلفان، سلسله و رومشکان نیز زرد است.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close