اخبار جهانگوناگون

سالمندترین انسان روی زمین درگذشت

روزهای بروجرد– کانه تاناکا دو جنگ جهانی را تجربه کرد، اختراع تلویزیون را دید و فرود نخستین انسان روی ماه را. این شهروند ژاپنی در سن ۱۱۹ سالگی درگذشت.

سالمندترین انسان جهان در سن ۱۱۹ سالگی درگذشت. بر پایه گزارش مقامات محلی فوکوئوکا در ژاپن، کانه تاناکا متولد این شهر، روز ۱۹ آوریل درگذشته است.

تاناکا در دوم ژانویه سال ۱۹۰۳ به عنوان هفتمین کودک، در خانواده‌ای که ۸ فرزند داشت، چشم به جهان گشود. در سال ۱۹۲۲ در سن ۱۹ سالگی ازدواج کرد. او و همسرش صاحب ۴ فرزند شدند و یک کودک را هم به فرزندخواندگی پذیرفتند.

زمانی که همسر و پسر بزرگش در سال ۱۹۳۷ راهی جنگ علیه چین شدند، تاناکا با راه‌اندازی فروشگاه نودل تأمین مخارج خانواده را به عهده گرفت.

پس از پایان جنگ او و همسرش یک فروشگاه کیک برنج راه انداختند.

تاناکا در عمر ۱۱۹ ساله‌ خود شاهد پنج امپراتور در ژاپن بود. در ۱۱۶ سالگی نامش به عنوان کهنسال‌ترین انسان جهان در رکوردهای جهانی گینس ثبت شد.

شکلات، خوراک محبوب تاناکا بود

او زمانی “خوراک خوشمزه و یادگیری” را راز عمر طولانی‌ خود نامیده بود.

شکلات، یکی از خوراکی‌های مورد علاقه او بود.

تاناکا حتی در سالمندی هم همچنان علاقه‌ی زیادی به ریاضیات و بازی اتللو داشت. گفته می‌شود که ساعت ۶ صبح از خواب پا می‌شد و شب‌ها ساعت ۹ به رختخواب می‌رفت.

سالمندترین انسان بعدی، شهروند فرانسوی

بر پایه گزارش یک گروه تحقیقات سالمندی، پس از درگذشت تاناکا، حالا سالمند‌ترین انسان روی زمین یک راهبه، شهروند ۱۱۸ ساله و ۷۳ روزه فرانسوی است.

خواهر آندره: خدا دیگر دارد اغراق می‌کند!

خواهر آندره در شهر تولون در ساحل مدیترانه زندگی می‌کند؛ راهبه‌ای که در سال ۲۰۲۱ به بیماری کرونا مبتلا شد ولی از آن جان سالم به در برد.

او از سال ۲۰۱۷ سالمندترین شهروند فرانسه و از ژوئن ۲۰۱۹ سالمندترین اروپا بوده است. با مرگ تاناکا حالا او عنوان سالمندترین شهروند جهان را هم از آن خود کرده است.

خواهر آندره در مصاحبه‌ای به مناسبت تولد ۱۱۵ سالگی‌ خود، درباره خواهر دوقلویش که در سال ۲۰۱۸ درگذشت، گفت: «او مرا صدا می‌زند، مرا به سوی خویش می‌خواند. برایم دعا کنید که خدا خیلی چشم به راهم نگذارد. خدا دیگر دارد اغراق می‌کند!»

منبع: دویچه وله

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close