اخبار بروجرداخبار لرستان

دستگیری ۷۰۷ متخلف زیست محیطی در لرستان

روزهای بروجرد- مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از دستگیری ۷۰۷ متخلف زیست محیطی، نه ماهه امسال در این استان خبر داد.

مهرداد فتحی بیرانوند در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: با تلاش و کوشش محیط‌بانان فداکار و زحمتکش ۷۰۷ متخلف زیست محیطی در لرستان دستگیر شده است.  

وی با بیان اینکه پرونده خاطیان به محاکم قضایی ارجاع شده است، عنوان کرد: در نه ماهه امسال بیشترین تخلف در حوزه صید آبزیان در منابع آبی استان اتفاق افتاده که در این راستا ۱۲۴ تور ماهیگیری، یک دستگاه موتور برق، ۱۹۷ قلاب و ۱۱۲۴ قطعه ماهی از متخلفین کشف و ضبط شده است.  

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به آمار شکار پستانداران بزرگ و حمایت شده در استان بیان کرد: به منظور برخورد قاطع با شکارچیان و پیشگیری از وقوع جرم ۱۲۴ قبضه اسلحه از متخلفین زیست محیطی کشف و ضبط شده که از این تعداد دو مورد سلاح جنگی، ۱۷ سلاح فاقد جواز حمل و ۱۰۵ قبضه  سلاح مجاز بوده است.  

فتحی بیرانوند اضافه کرد: در این مدت پنج مورد تخریب در استان رخ داده که معادل ۹۷ هزار مترمربع و شامل یک مورد بوته‌کنی و قطع اشجار بوده است.

وی خاطرنشان کرد: ۲۸۵۰مورد تعلیف غیرمجاز دام با ۵۰۰ راس دام رخ داده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان میزان ضرر و زیان وارده به محیط زیست در اثر تخلفات صورت گرفته را ۲۳ میلیارد و ۵۰۶ میلیون و ۱۷۰هزار ریال اعلام کرد و یادآور شد: از این میزان رقم نه میلیارد و ۵۱۲ میلیون ریال وصول شده است.  

وی گفت: برای متخلفین ۷۷۸ پرونده تشکیل شده بود که از این تعداد پرونده، ۷۱۶ فقره مختومه، ۵۶ فقره در جریان و شش فقره حکم برائت گرفته‌اند.

فتحی بیرانوند بیان کرد: در این مدت نه هکتار از مناطق حفاظت شده محیط زیست دچار حریق شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان عنوان کرد: در این مدت ۱۷۸ مورد آلودگی محیط زیست گزارش شده و ۲۹۱ اخطار زیست محیطی به خاطیان داده شده است.

 

 

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close