اخبار جهان

حمله انصار الله یمن به امارات ۳ کشته برجای گذاشت

به گزارش خبرگزاری دولتی امارات عربی متحده سه نفر در انفجارها و آتش‌‌سوزی ابوظبی کشته شدند. بنا به همین گزارش شش نفر نیز مجروح شده‌اند. کشته‌شدگان دو شهروند هندی و یک تبعه پاکستان هستند. این در حالی است که سخنگوی شورشیان حوثی یمن از انجام «عملیات نظامی گسترده» در امارات عربی متحده خبر داده است.

رسانه‌های امارات عربی متحده به نقل از پلیس این کشور گزارش دادند که سه کامیون حامل سوخت در ابوظبی منفجر شده‌اند. بنا به همین گزارش‌ها «آتش‌سوزی محدودی» نیز در بخشی از فرودگاه ابوظبی روی داده است. پلیس امارات همچنین از شناسایی «اشیایی کوچک» خبر داده است که در محل انفجارها و آتش‌سوزی یافته شده‌اند و احتمالا بخش‌هایی از یک پهپاد هستند.

بنا به اعلام پلیس امارات «آتش‌سوزی محدود» در فرودگاه ابوظبی در بخشی از فرودگاه که در دست ساخت است روی داد. این در حالی است که انفجار کامیون‌های حامل سوخت در نزدیکی یکی از تاسیسات شرکت ملی نفت امارات عربی متحده رخ داده است.
 

به گزارش یورونیوز،  مقامات امارات بدون ارائه جزئیات بیشتر می‌گویند که حوادث روز دوشنبه خسارات قابل توجهی به بار نیاورده است. پلیس امارات تحقیق درباره انفجارها و آتش‌سوزی در فرودگاه بین‌المللی ابوظبی را آغاز کرده است.

گزارش‌های حاکی است که تعدادی از پروازها از فرودگاه ابوظبی روز دوشنبه به تاخیر افتاده است.

از سوی دیگر یحیی سریع، سخنگوی نظامی شورشیان حوثی در یمن گفت که این گروه موفق به انجام «عملیات گسترده» در «عمق» امارات عربی متحده شده است. وی بدون ارائه جزئیات بیشتر گفت که به زودی بیانیه‌ای در این باره منتشر خواهد شد.

این در حالی است که ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان هم از رهگیری و انهدام سه پهپاد که به سوی منطقه جنوب این کشور در حال حرکت بودند سخن گفت.

امارات عربی متحده از سال ۲۰۱۵ تاکنون عضو ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی در جنگ یمن علیه حوثی‌ها است.

لمیادین: حمله انصارالله به امارات با ۲۰ پهپاد و ۱۰ موشک انجام شد

شبکه تلویزیونی «المیادین»: ۲۰ فروند پهپاد و ۱۰ فروند موشک بالستیک ارتش و کمیته های مردمی یمن اهداف حساسی را در عمق خاک امارات هدف قرار دادند.

عملیات نظامی در قلب شهر ابوظبی پایتخت امارات همچنان ادامه دارد و زبانه های آتش و دود در آسمان این شهر برخاسته است.

انصارالله یمن: ابوظبی از تجاوز دست برندارد، حملات دردناک‌تری دریافت خواهد کرد

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن تصریح کرد که اگر ابوظبی از تجاوز به یمن دست برندارد، حملات دردناک‌تری را دریافت خواهد کرد.

در پی عملیات امروز صنعاء علیه ابوظبی، «محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در گفت‌وگو با الجزیره اعلام کرد که اگر امارات از تداوم حملات به یمن دست برندارد حملات دردناک‌تری در انتظار آن خواهد بود.

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله پیشتر نیز با هشدار به امارات متحده عربی گفته بود: «ما به امارات توصیه می‌کنیم به اقدامات تنش‌زای خود ادامه ندهد چون اگر این تنش ادامه پیدا کند، یمن مجبور به حمله به عمق خاک این کشور خواهد شد».

 

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close