اخبار بروجردویژه ها

تعداد جان باختگان کرونا در بروجرد به ۷۴۵ نفر رسید

روزهای بروجرد– معاون شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: ۷۴۵ نفر در این شهرستان طی حدود ۲ سال گذشته به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

به گزارش ایرنا شهرام ممدوحی در جلسه ستاد کرونا که در فرمانداری بروجرد برگزار شد افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا ۳۲ هزار و ۴۰۹ نفر مبتلای قطعی به ویروس کرونا در این شهرستان شناسایی و بستری شده اند.

وی اظهارداشت: از تعداد کل جانباختگان بر اثر کرونا در شهرستان بروجرد ۵۳ درصد مرد و ۴۷ درصد زن و از تعداد کل مبتلایان به ویروس، ۷۹ درصد در شهر و ۲۱ درصد در روستاها بوده اند.

ممدوحی با اشاره به اینکه بالاترین میزان فوتی کرونا در موج پنجم بوده است افزود: میزان مرگ و میر کرونا در شهرستان بروجرد نسبت به کشور ۲/۳ درصد بوده است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۸ نفر بیمار یا مشکوک به کرونا در بیمارستان آیت اله بروجردی(ره) بستری هستند اظهار داشت: از این تعداد تست ۱۲ نفر مثبت اعلام شده است.

معاون شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: پوشش واکسیناسیون شهرستان در رده سنی بالای ۱۲ سال برای دُز اول ۹۱/۹ درصد، دُز دوم ۸۰/۱ و دُز سوم ۱۵/۶ درصد بوده است.

ممدوحی با بیان اینکه ۶۱ درصد واکسیناسیون کرونا برای مردم بروجرد در مراکز تجمیعی بوده است ادامه داد: بیشترین واکسن تزریق شده در شهرستان بروجرد سینوفارم بوده است.

وی اظهار داشت: اُمیکرون نیز مانند سویه های قبلی کرونا خطرناک است و پنج برابر دلتا قدرت انتشار دارد بنابراین اگر همه گیری اُمیکرون بیشتر شود بحران ایجاد خواهد کرد.

معاون شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: پیش بینی می شود ظرف سه هفته آینده اُمیکرون ویروس غالب در کشور باشد که باید آمادگی داشته باشیم

 بنابراین رعایت پروتکل های بهداشتی در حمل و نقل عمومی شهرستان و اماکن عمومی کمرنگ شده است که باید بررسی شود.

ممدوحی  با بیان اینکه پروتکل های بهداشتی در استخر ها رعایت نمی شود اظهار داشت: سفره خانه ها و رستوران ها باید پروتکل ها را رعایت کنند، نظارت بر مدارس شهر و روستا بیشتر شود و با توجه به فصل آنفلوآنزا، همه گیری زیاد شده و تشخیص کرونا سخت است.

 

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close