اخبار جهان

ترامپ: ما کاخ سفید را پس خواهیم گرفت

روزهای بروجرد- رییس‌جمهور سابق و جنجالی آمریکا در جمع حامیانش در آریزونا ضمن تاختن به دولت دموکرات، گفت، رئیس‌جمهور فعلی، آمریکا را در جهان حقیر کرده است.

 دونالد ترامپ در شهر «فلورانس» ایالت آریزونای آمریکا در جمع حامیان گفت: «بایدن به طرز شدیدی کشور ما را در صحنه جهانی حقیر کرده است.

رییس‌جمهور پیشین آمریکا تاکید کرد: پوتین نه تنها تهدید به حمله به اوکراین کرده است نمی‌دانم شما اخبار را خوانده‌اید، او (پوتین) اکنون تهدید کرده که به کوبا و ونزوئلا هم برود این به معنای فقدان احترام گذاشتن (به آمریکا) است. ما قبلا هرگز این مشکل را نداشتیم، درست است؟».ما هیچ مشکلی با پوتین و اوکراین نداشتیم، ما هرگز مشکلی در ارتباط با رئیس‌جمهور شی (رئیس‌جمهور چین) و تایوان نداشتیم.

وی افزود:  چین، روسیه و ایران وارد اقدامات تهاجمی و تحریک‌آمیزی شده‌اند که تنها یک سال قبل (دوره ریاست جمهوری ترامپ) جرات انجام این اقدامات را نداشتند. آن‌ها دارند سر ما بازی در می‌آورند و با ما ور می‌روند، این دقیقا چیزی است که دارد اتفاق می‌افتد». کشور‌های جهان از قبیل روسیه، چین و کره شمالی احترامی برای دولت جو بایدن و رهبران دولت کنونی آمریکا قائل نیستند. نمی‌دانم که در جریان هستید یا نه، کره شمالی دوباره دارد موشک‌هایش را شلیک می‌کند.

ترامپ در ادامه به خروج نیرو‌های نظامی آمریکا از افغانستان در دوره ریاست جمهوری جو بایدن اشاره کرد و آن را «خجالت بارترین لحظه تاریخ آمریکا» خواند.

به گفته او، «وقتی رئیس‌جمهور شی (رئیس‌جمهور چین) به افغانستان نگاه می‌کند، آن‌ها دیگر هیچ احترامی برای ما قائل نیستند… ۸۵ میلیارد دلار مهمات و تسلیحات نظامی تحویل طالبان داده شد، فکرش را بکنید».

رئیس‌جمهور سابق آمریکا با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ گفت: «این انتخابات، جعلی بود، به تعداد بالای حاضران در نشست (تجمع حامیان ترامپ در فلورانس ایالت آریزونا) نگاه کنید، این تعداد نشان دهنده یک رئیس‌جمهور بازنده نیست، اما رسانه‌های فاسد آمریکا این‌ها را گزارش نمی‌دهند. ما در انتخابات (ریاست جمهوری ۲۰۲۰) برنده شدیم».

به گفته دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا، «دموکرات‌های تندرو قصد دارند کشور ما را به یک کشور کمونیستی تبدیل کنند… امروز حزب دموکرات تحت تسلط جناح فاشیست‌های چپگرا قرار دارد».

وی در ادامه به کمیته تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا درباره حمله ششم ژانویه ۲۰۲۱ هوادارانش به کنگره اشاره کرد و به شدت به اعضای آن که اکثریت آن‌ها دموکرات هستند و چند عضو جمهوری‌خواه مخالف ترامپ هم در آن حضور دارند، تاخت.

ترامپ مدعی شد، «نانسی پلوسی (رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا) مجلس نمایندگان را به دادگاه‌های نمایشی لنینیستی تبدیل کرده است».

وی با اشاره به بازداشت و محاکمه عاملان حمله به کنگره آمریکا گفت: «می‌‎دانید چه اتفاقاتی برای این زندانیان سیاسی افراد می‌‎افتد؟ چرا این کار‌ها را با اعضای آنتیفا و جنبش جان سیاهان اهمیت دارد، نمی‌کنند؟…

این افراد در جنهم به سر می‌برند، اجازه بدهید آن‌ها وکیل داشته باشند و اجازه بدهید آن‌ها از خودشان در دادگاه دفاع کنند».

وی با تشویق حامیان خود برای شرکت در انتخابات میان دوره‌ای ۲۰۲۲ کنگره آمریکا اعلام کرد، «این انتخابات بسیار مهم است، اما مهم‌تر از آن، انتخابات ۲۰۲۴ (انتخابات ریاست جمهوری) است.

ما دوباره کنترل کنگره را به دست خواهیم آورد، ما کاخ سفید را پس خواهیم گرفت، ما آمریکا را دوباره پس خواهیم گرفت».

 

 

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close