اخبار ایران

امام جمعه مشهد: این انقلاب تا بیش از ۴۰۰ سال عمر خواهد کرد

روزهای بروجرد– امام جمعه مشهد گفت: انجام نقد در کشور ما آزاد است و باید هم صورت گیرد، اما کسانی که انقلابی و دلسوز نظام اند باید در هنگام نقد کردن حواس خود را جمع کنند طوری نقد نکنند که آب به آسیاب دشمن بریزند و بهانه و مدرک به دست او بدهند و دشمن به استناد نقدی که یکی از مسئولین بیان کرده است، تهاجم خود علیه ما را گسترش دهد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید احمد علم‌الهدی افزود: اگر آن غیرت دینی در مردم ما زنده شود، این انقلاب تا بیش از ۴۰۰ سال عمر خواهد کرد و پرچم خود را به دست حضرت ولی عصر(عج) خواهد رساند، اما اگر خدایی نکرده ما این قدرت دینی را از دست دادیم، همه چیز را از دست می‌دهیم و دیگر آن روز پر از سعادت را نخواهیم دید.

امام جمعه مشهد با تاکید بر اینکه عامل تحقق و ارضای غیرت دینی، اسلام سیاسی است، گفت: ما یک حکومت اسلامی داریم و یک حکمرانی اسلامی. حکومت اسلامی یعنی نظام اسلامی تشکیل شود که الحمدالله در کشور ما تشکیل شده است و ۴۳ سال است که باد بر پرچم نظام اسلامی ما می‌وزد و هر روز قدرتمندتر می‌شود. اما حکمرانی دین این است که در زندگی اجتماعی ما دین حکمرانی کند و حلال و حرام خدا در زندگی ما اجرا شود. اسلام سیاسی یعنی حکومت اسلامی و حکمرانی اسلامی در جامعه پیاده شود و در این صورت غیرت دینی نیز محقق می‌شود.

علم‌الهدی با بیان اینکه اسلام سکولار، ضد غیرت دینی است، عنوان کرد: افراد سکولاریسمی که در مدیریت جامعه و کشور خود دنبال غیر اسلام هستند، غیرت دینی ندارند. دشمنان ما دشمن اسلام سیاسی اند و با اسلام سکولار مشکلی ندارند. اگر طرفدار اسلام سیاسی شدید و در برابر تجاوزهای یک غده سرطانی منطقه یعنی صهیونیست‌ها ایستادید، آمریکا با شما دشمن می‌شود. مرحوم میرزای محمدتقی شیرازی که در نبرد عراق با انگلیس به عشایر حکم جهاد داده بود، بسیار تحت فشار قرار گرفت؛ چراکه خودش و یارانش معتقد به اسلام سیاسی بودند.

وی بیان کرد: این همه توهینی که در فضای مجازی به اشخاص و مسئولین می‌شود و شرایط را برای مردم سیاه‌نمایی می‌کنند، همه کار دشمن است. مسئولین می‌گویند ۸۵ درصد مطالب فضای مجازی، از خارج کشور منتشر می‌شود و فقط ۱۵ درصد مطالب مربوط به داخل کشور است. مطالب توهین‌آمیز به مسئولین را که مردم در فضای مجازی می‌بینند، همه جنگ دشمن با ما است. این‌ها درد دل مردم نیست، بلکه حمله‌های دشمن است. بخشی از آن ۱۵ درصدی هم که در داخل تولید می‌شود، بازنشر همان مطالب دشمن است که توسط جوانان کم‌تجربه انجام می‌شود. بخش کمی از آن ۱۵ درصد هم افرادی هستند که واقعا نقد دارند و با نقد علیه مسئولین نظام فضای مجازی را آلوده می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تاکید بر اینکه دشمن همه این کارها را به منظور از بین بردن اسلام سیاسی انجام می‌دهد، ادامه داد: چراکه دشمن می‌داند اگر اسلام سیاسی از بین برود، بر همه چیز مردم مسلط خواهد شد و شما نباید در برابر این تهاجم دشمن بی‌تفاوت باشید.

علم‌الهدی تاکید کرد: انجام نقد در کشور ما آزاد است و باید هم صورت گیرد. این درست نیست که هر فرد و نهادی کار خود را انجام دهد و اجازه انتقاد را به کسی ندهد. مخصوصا دستگاه‌های نظارتی مانند مجلس باید نقد کند، اما کسانی که انقلابی و دلسوز نظام اند باید در هنگام نقد کردن حواس خود را جمع کنند طوری نقد نکنند که آب به آسیاب دشمن بریزند و بهانه و مدرک به دست او بدهند و دشمن به استناد نقدی که یکی از مسئولین بیان کرده است، تهاجم خود علیه ما را گسترش دهد.

 

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close