اخبار بروجرد

۲ هزار و ۱۹۰ متقاضی بروجردی در طرح جهش مسکن ثبت‌نام کردند

روزهای بروجرد- معاون مدیرکل و رییس اداره راه و شهرسازی بروجرد گفت: از ۲۸ مهرماه تاکنون ۲هزار و ۱۹۰ متقاضی در طرح ملی جهش مسکن در این شهرستان ثبت‌نام کردند.

“محمد پارسا” در گفت و گو با ایرنا افزود: ثبت نام اولیه این طرح از روز چهارشنبه ۲۸ مهرماه آغاز و تا ۲۸ آبان ادامه دارد.

وی اظهار داشت: متقاضیان برای ثبت‌نام در طرح جهش تولید مسکن باید به سامانه saman.mrud.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اولیه اقدام کنند.

معاون مدیرکل و رییس اداره راه و شهرسازی بروجرد بیان کرد: سامانه ثمن ۲۸ مهرماه و یک ماه پس از ابلاغ قانون جهش تولید مسکن توسط رییس دولت سیزدهم راه‌اندازی شد که براساس آن متقاضیان مسکن با رعایت چهار شرط تاهل یا سرپرست خانوار بودن، عدم مالکیت بخش خصوصی، استفاده نکردن از امکانات دولتی از ابتدای انقلاب در بخش زمین و مسکن و پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا، امکان ثبت‌نام در سامانه را دارند.

پارسا با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن اضافه کرد: تاکنون ۹ هزارو ۲۷۹ متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در این شهرستان ثبت‌نام اولیه کرده‌اند.

وی ادامه داد: از این تعداد تاکنون یک هزارو ۲۱۳ نفر تایید و وجه اولیه ۴۰۰ میلیون ریالی را واریز نموده اند.

وی یادآور شد: ۲ پروژه طرح اقدام ملی مسکن در بروجرد تعریف شده که فاز یک ۲۴۰ واحد در مسکن مهر بروجرد توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حال انجام است.

معاون مدیرکل و رییس اداره راه و شهرسازی بروجرد گفت: هم اکنون پروژه ۲۴۰ واحدی طرح اقدام ملی مسکن ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

پارسا افزود: پروژه دوم طرح اقدام ملی مسکن در ادامه مسکن مهر بروجرد با ظرفیت سه هزار واحد و توسط اتحادیه تعاونی های مسکن در اراضی به مساحت ۳۷ هکتار طراحی شده است.

وی اظهارداشت: درطرح اقدام ملی مسکن سهم آورده متقاضی حدود ۲۵۰ میلیون تومان و وام در نظر گرفته شده ۱۵۰ میلیون تومان است که در صورت افزایش وام از سهم آورده متقاضی کم خواهد شد.

معاون مدیرکل و رییس اداره راه و شهر سازی بروجرد بیان کرد: هر بلوک طرح اقدام ملی مسکن ۲۴ واحد به متراژ ۸۰ متر مربع با پارکینگ است.

 

 

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close