اخبار بروجرد

معاون وزیر: تکمیل راه آهن غرب کشور اولویت وزارت راه و شهرسازی است

روزهای بروجرد- معاون وزیر و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور گفت: تکمیل نوار ریلی غرب کشور و اتصال بنادر جنوب غربی به مرزهای شمال غربی اولویت این وزارتخانه است.

 

به گزارش مهر، خیرالله خادمی در مراسم اتمام عملیات ریل گذاری راه آهن همدان-سنندج اظهار کرد: تکمیل پروژه راه آهن همدان-سنندج تنها پروژه‌ای است که معارض نداشته و از تأکیدات مقام معظم رهبری بوده است.

وی افزود: علاوه بر این پروژه برای کردستان پروژه‌های بسیار بزرگی را هم انجام دادیم و پروژه‌های دیگری را هم در برنامه داریم.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیر بناهای حمل‌ونقل کشور اعلام کرد: تکمیل نوار ریلی غرب کشور اولویت وزارت راه و شهرسازی است و در این راستا در برنامه‌ای درازمدت ریل ما بین قروه و دهگلان به سمت زنجان و تبریز متصل می‌شود و ملایر نیز به بروجرد متصل خواهد شد.

خادمی افزود: در برنامه ریزی انجام شده با سرعت هرچه تمام تر تلاش خواهیم کرد که بنادر جنوب غربی را با راه آهن به مرزهای شمال غربی متصل کنیم.

وی اعلام کرد: افتخار ما این است که تمام این مسیر با ریل ملی انجام شد و امیدواریم تا پایان سال بهره برداری رسمی این پروژه را انجام دهیم.

خادمی اظهار داشت: در شش ماه اخیر ۷۶۰ میلیارد تومان به این پروژه تزریق شده است و تمام سعی خود را می‌کنیم که تا دهه فجر مردم کردستان اولین سفر ریلی خود را به مشهد مقدس داشته باشند.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close