اخبار بروجرد

فاز نخست کارخانه شیر خشک بروجرد تا پایان مهرماه راه‌اندازی می‌شود

روزهای بروجرد- نماینده بروجرد در مجلس گفت: کارخانه شیر خشک شهرستان بروجرد ظرف یک ماه آینده شروع به‌کار می‌کند.

عباس گودرزی در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه کارخانه شیر خشک شهرستان بروجرد حلقه‌ای از زنجیره لبنی محسوب می‌شود اظهار داشت: این کارخانه از مهمترین صنایعی است که از نظر تولید و اشتغال‌زایی توانسته جایگاه خوبی در بین دیگر صنایع داشته باشد و حلقه اصلی زنجیره تولید لبنیات به حساب می‌آید و حرف برای گفتن دارد.

وی با اشاره به اینکه پروژه مذکور در کمتر از دو ماه به ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است افزود: این پروژه با وجود تمام موانعی که بر سر راه داشت از جمله منابع مالی و مشکلات متعدد دیگر، خوشبختانه پیشرفت قابل توجهی داشته است.

نماینده بروجرد در مجلس عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود در نهایت تا ظرف یک ماه آینده و پایان مهرماه شاهد شروع به‌کار این پروژه و استارت اولیه کارخانه باشیم. این پروژه تاکنون با اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیارد تومان توانسته به پیشرفت خوبی برای تولید برسد.

وی با اشاره به حجم تولید در کارخانه شیر خشک بروجرد خاطرنشان کرد: با  سیاست‌گذاری‌هایی که شده، حدود ۲۰۰ تن شیر روزانه تولید داریم و این ظرفیت تولید تنها مربوط به فاز اول کارخانه است.

 گودرزی تاکید کرد: بستر کار فراهم شده که در فازهای بعدی بتوانیم چیزی معادل ۱۰۰۰ تن در روز تولید و قابلیت افزایش داشته باشیم و با توجه به اینکه محصول اولیه شیر خشک در همین مکان تولید می‌شود بناست که با حمایت شستا، مجموعه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی بتوانیم شاهد آغاز عملیات اجرایی حلقه‌های بعدی این زنجیره و فرآوری‌هایی که از مواد اولیه شیر خشک به دست می‌آید، باشیم.

وی افزود: نکته اساسی این است که این پروژه بعد از بیش از ۳۰ سال راکد بودن و با وجود نیمه تمام بودن با همت وزارت کار و شرکت تامین اجتماعی  بازسازی شد و امروز شاهد هستیم که به معنای حقیقی کلمه اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا کرده، چرا که معنای اقتصاد مقاومتی اتمام پروژه‌های نیمه تمام است.

نماینده بروجرد عنوان کرد: امیدواریم که با تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه و اجرای پروژه‌ها و فازهای مشابه شاهد برداشتن گام‌های موثری در حوزه تولید و اشتغال شهرستان بروجرد باشیم.

 

 

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close