اخبار جهان

طالبان: بر ۸۵ درصد خاک افغانستان مسلط شده ایم / فقط کابل و مناطق اطراف آن در اختیار ما نیست

روزهای بروجرد- گروه طالبان روز جمعه اعلام کرد که در پی پیشروی‌های نظامی اخیر اکنون به بیش از ۸۵ درصد از خاک افغانستان مسلط شده است.

به گزارش «انتخاب»، این ادعا در حالی منتشر می‌شود که طالبان پیش‌تر از تصرف بیش از دو سوم مناطق مرزی افغانستان با تاجیکستان و نیز اشغال مهم‌ترین ایستگاه مرزی این کشور با ایران خبر داده بود.

این موضوع را «شهاب الدین دیلاوار» سخنگوی هیأت طالبان که در مسکو به سر می‌برد، در یک کنفرانس خبری اعلام کرده است.

او گفته است که فقط کابل و مناطق اطراف آن در اختیار طالبان نیست.

او گفت که تمامی نهادها و ادارات در مناطق تحت کنترل طالبان به امور طبیعی خود ادامه می‌دهند و هدف از سفر به روسیه ارائه اطلاعات مربوط به خود به مقامات مسکو است.

دیلاوار افزود: «مردم ما در سایه امارت اسلامی در شرایط بهتری خواهند بود و در مقابل هرگونه اشغالگری خارجی خواهند ایستاد. به مبارزه و مقاومت تا زمانی که ایالات متحده و دیگر کشورها حق ما برای تعیین سرنوشت خودمان را به رسمیت بشناسند، ادامه خواهد داشت. در طول ۲۰ سال در معرض اشغالگری وحشیانه بودیم و تمامی گروههای خارجی باید از افغانستان بیرون روند.»

او مدعی شد که در حکومت «امارت اسلامی» تمامی گروهها و نژادها و مذاهب مشارکت خواهند کرد و طالبان با تمامی همسایگان افغانستان از جمله چین و ایران و ترکمنستان و تاجیکستان روابط و شراکت دارد و علاقه‌مند است تا با این کشورها همکاری کند.

سخنگوی هیأت طالبان تأکید کرد که اجازه نخواهد داد از خاک افغانستان علیه منافع کشور دیگری اقدام شود و همزمان از تمامی نهادها و سازمان‌های بین المللی می‌خواهد تا به اقدامات و وظایف خود در افغانستان به شکل طبیعی ادامه دهند.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close