اخبار ایران

بازماندن ۴۰ هزار پایه اولی از تحصیل

روزهای بروجرد- وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه به جد و با قاطعیت خبر ترک تحصیل سه میلیون دانش آموز در سال جاری را تکذیب می‌کنم گفت: منحصراً در سال تحصیلی گذشته تعداد ۴۰ هزار نفر از دانش آموزان پایه اول که باید ثبت نام می‌کردند ثبت نام نکردند.
به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه مراسم افتتاحیه برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نو آموزان بدو ورود به دبستان با بیان اینکه امسال به تعداد پایگاه‌های سنجش افزوده شده و به ۲۴۰۰ پایگاه رسیده است گفت: تعداد پایگاه‌هایی که دو نوبته فعال هستند نیز از ۴۰۰ به ۶۰۰ مورد رسیده است.

وی افزود: ساعات مراجعه از هشت صبح تا یک بعدازظهر است و یک ساعت افزایش یافته است.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه آیا نوبت دهی برای سنجش سلامت غیرحضوری است؟ گفت: وقتی ثبت نام پایه اول در مدرسه انجام می‌شود، عملیات ثبت نام و نوبت گیری الکترونیکی است و از سوی مدرسه نوبت گرفته و به خانواده اطلاع می‌دهند و نیازی نیست خانواده در مدرسه حضور یابد تا از نوبت خود مطلع شود.

وی درباره اخباری مبنی بر ترک تحصیل سه میلیون دانش آموز در سال تحصیلی گذشته گفت: یکی از جفاهایی که در حق معلمان، مدیران و جامعه فرهنگی شده این خبر نادرست است. گفته شد سه میلیون دانش آموز ترک تحصیل کرده اند. این در حالی است که آمار سه میلیون مربوط به عدم دسترسی به ابزار هوشمند و اینترنت بوده و معادل کسانی نیست که ترک تحصیل کرده‌اند.

 

حاجی میرزایی افزود: اتفاقاً این جمعیت، آموزش کاملتری دریافت کردند و بخش زیادی در مناطق کم جمعیت با زیر ۵۰ دانش آموز، حضوری آموزش دیدند. شاید طی سال‌های اخیر هیچ سالی به اندازه سال تحصیلی گذشته مراقبت از دانش آموزان از حیث استمرار یادگیری صورت نگرفته است. تقریباً همه معلمان مسئول آموزش دانش آموزان بوده و مراقب بودند که کار آموزش با کیفیت انجام  شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه به جد و با قاطعیت این خبر را تکذیب می‌کنم گفت: منحصراً در سال تحصیلی گذشته تعداد ۴۰ هزار نفر از دانش آموزان پایه اول که باید ثبت نام می‌کردند ثبت نام نکردند که طبیعی است یعنی دیر هم نمی‌شود و می‌توانند سال بعد به مدرسه بروند؛ برخی خانواده‌ها نگرانی زیادی داشتند و این کار را نکرده بودند.

وی درباره اعمال فوق العاده ویژه فرهنگیان گفت: اعمال فوق العاده ویژه در همه دستگاههای دولتی از جمله در آموزش و پرورش اجرا می شود. درباره افزایش فوق العاده تا سقف ۵۰ درصد هنوز تصمیمی گرفته نشده و جزو پیشنهادهای در حال بررسی است و باید منابع لازم تأمین شود. اعمال ۵۰ درصد فوق العاده برای همه کارکنان دولت پیشنهاد شده است که اگر تصویب شود، اجرا خواهد شد.

حاجی میرزایی در ادامه درباره اشکالات سامانه اینترنتی ثبت نام مدارس گفت: سامانه‌های آموزش و پرورش را یکپارچه کردیم و همه فعالیت‌ها از ثبت نام تا تأییدیه تحصیلی در این سامانه انجام می‌شود. امسال اولین سالی است که یکپارچه شده و در اجرا در برخی بخش‌ها با مشکلاتی روبه رو می‌شوند که به سرعت در حال برطرف شدن است. ثبت نام مدارس هم غیرحضوری است.

وزیر آموزش و پرورش در پایان گفت که هنوز برای واکسیناسیون زیر ۱۸ سال توصیه‌ای نشده و واکسنی در دسترس نیست. به طور کلی درباره واکسیناسیون تابع تشخیص ستاد ملی کرونا هستیم.

 

 

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close