اخبار جهان

سوریه از هم پاشیده و بنرهای دکتر اسد در میان ویرانی‌ها!

روزهای بروجرد- روزنامه “گاردین” در گزارشی تصویری به سوریه از هم پاشیده در جریان جنگ داخلی اشاره می‌کند؛ در میانه ویرانی‌ها، اما یک الگو و تصویر ثابت مانده است: تصاویر و عکس‌های “بشار اسد” رئیس‌جمهوری سوریه که فارغ التحصیل رشته چشم پزشکی در دمشق و لندن بوده در همه جا دیده می‌شوند.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ این روزنامه می‌نویسد: “دکتر (اشاره به چشم‌پزشک بودن اسد) در حلب و سایر نقاط با عکس‌هایش این احساس را ایجاد می‌کند که به طور مداوم همگان را زیر نظر دارد و نظاره‌گر امور شهروندان سوری است. بر روی دیوارهای، رستوران‌ها، ساختمان‌هایی که به آوار تبدیل شده‌اند و بر روی خودرو‌ها چهره بشار اسد سراسر سوریه را فرا گرفته است”.

این روزنامه با انتشار عکس‌های گرفته شده توسط “رامی البوستان” عکاس از سوریه می‌افزاید: شعار معترضان سوری در روز‌های ابتدایی ماه مارس ۲۰۱۱ میلادی این بود: “اکنون نوبت شما فرا رسیده است، دکتر! ” که کنایه معترضان به تحصیلات اسد در رشته چشم پزشکی بود.

منظور آنان این بود که در جریان بهار عربی و با سرنگونی رهبران کشور‌های عربی این بار نوبت اسد فرا رسیده بود.

پوستری در محله‌ای در دمشق با تصویر اسد به دیوار چسبانده شده که روی آن نوشته شده است: “ای شیر، جلال و عظمت تو ابدی باشد” و اسد را کنار یک شیر با لباس نظامی به تصویر کشیده است.

پوستر‌های دیگری از اسد وی را لبخندزنان و با لیاس غیرنظامی نیز نشان می‌دهند. در تصویری از اسد در بزرگراهی که دمشق را به حمص متصل می‌سازد دیده می‌شود که پیام تهدیدآمیزی روی آن نوشته شده است: “جرات ندارید سوریه را لمس کنید” که خطاب به دشمنان دولت سوریه است.

همچنین، عکس‌هایی از اسد کنار “حسن نصرالله” رهبر حزب الله لبنان نیز دیده می‌شوند. امروز در سوریه صف‌های تهیه مواد غذایی وجود دارند و بیش از ۹۰ درصد مردم آن کشور زیر خط فقر زندگی می‌کند”.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close