اخبار بروجرداخبار لرستانویژه ها

آمار جان باختگان کرونا در لرستان دو رقمی شد/ بخش عادی بیمارستان ها تعطیل و در اختیار بیماران کرونایی قرار خواهد گرفت

روزهای بروجرد- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه مرگ بیماران کرونایی در لرستان ۲ رقمی شده است گفت: با توجه به احتمال افزایش تعداد بستری‌ها در روزهای آینده بخش‌های عادی تعطیل و در اختیار بیماران کرونایی قرار می‌دهیم.

صالح آزادبخت با اشاره به آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان  لرستان اظهار داشت: براساس آخرین آمار تا صبح امروز ۹۶۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که متاسفانه فاصله زیادی به پیک آبان ماه با هزار و۵۰ مورد بستری نداریم.

به گزارش تسنیم وی افزود: هم اکنون تخت خالی جهت بستری بیماران کرونایی داریم و ظرفیت افزایش  تخت بیماران کرونایی را داریم ولی مشکل این است تعداد پذیرش با ترخیص هم خوانی ندارند و تعداد پذیرش ۵۰ نفر بیشتر از تعداد ترخیص  است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به افزایش فوتی‌های ناشی از کرونا در استان  عنوان کرد: متاسفانه از امروز با فوت ۱۰ نفر مبتلا به کرونا  مرگ قطعی بر اثر کرونا دو رقمی شد.

وی بیان کرد: هم اکنون هزار تخت جهت بستری  بیماران کرونایی در استان اختصاص داده شده و ۳۰ تخت نیز به  تخت های بیمارستان عشایر، ۲۵ تخت به بیمارستان بروجرد و همچنین ۲۰ تخت به بیمارستان شهید ولیان الیگودرز اضافه شده و با توجه به احتمال افزایش تعداد بستری‌ها در روزهای آینده بخش‌های عادی تعطیل و در اختیار بیماران کرونایی قرار می‌دهیم.

آزادبخت گفت: هم اکنون هیچ گونه جراحی‌ها و بستری‌های غیر ضروری در بیمارستان‌های استان انجام نمی‌شود و تنها موارد ضروری همچون سکته، تصادفی و …بستری می‌شوند.

وی با اشاره با مبتلا شدن کادر درمان و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی استان تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون بیش از  ۲ هزار و ۴۰۰ نفر از کادر درمان استان به کرونا مبتلا شده‌اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان ضمن تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از طرف مردم خاطر نشان کرد:  با توجه به وضعیت خطرناک شیوع کرونا در استان نجات جان بر مسائل اقتصادی ارجحیت دارد بر همین اساس  از مردم تقاضا داریم  در خانه بمانند و از برگزاری مراسمات عزا و عروسی پرهیز کنند.

وی اظهار داشت: استفاده از ماسک را به شدت به مردم توصیه می‌کنیم  چرا که تنها وسیله  پیشگیری از کرونا استفاده از ماسک و عدم حضور در تجمعات است.

 

 

 

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close