اخبار ایران

۳۰ درصد دانش‌آموزان کشور چاق هستند

روزهای بروجرد- وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه با اجرای طرح کوچ ،توده بدنی ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز اندازه گرفته شده است و حدود ۳۰ درصد دانش‌آموزان چاق هستند یا اضافه وزن دارند، گفت: بسیاری از بیمارى‌ها تحت تاثیر چاقی افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش فارس، محسن حاجی‌میرزایی امروز در مراسم افتتاح دهکده ورزش دانش‌آموزی در تبریز ضمن تبریک مبعث پیامبر اکرم، اظهار داشت: پیامبر(ص) یک معلم بود که براى تربیت انسان‌ها در سخت‌ترین موقعیت‌ها قرار گرفت و این شرافت و افتخار بزرگى است که ما معلمان ادامه‌دهنده راه پیامبران در امر تعلیم و تربیت هستیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه جامعه با آگاهى رونق پیدا می‌کند و نقطه آغاز زندگى است، گفت: مدرسه و خانه دو کانون مهم فهمیدن هستند، نخستین بارقه‌های فهم در خانه ظهور و در مدرسه قوام پیدا می‌کند.

وی افزود: همه کسانی که در ساخت مدرسه سهیم هستند در حقیقت در ساخت جامعه و آینده و همه مظاهر سازندگى و پیشرفت در کشور سهیم هستند.

حاجی‌میرزایی تاکید کرد: سلامت و تربیت جسمی همانند تربیت روانی، اجتماعى، اخلاقی، سیاسی و اقتصادی یک وزن دارد و بخشی از فرآیند تربیت است.

وزیر آموزش و پرورش با مطرح کردن این موضوع که ورزش ساعت فراغت نیست، ورزش کلاس یادگیرى است، تصریح کرد: یادگیری‌هایی که در پرتو ورزش انجام می‌شود، عمیق تر از یادگیرى تئورى است.

وی یادآور شد: ورزش با تجربیات مهمی چون کارگروهی و جامعه‌پذیری همراه است و زمینه‌ساز تسهیل یادگیرى در ارکان دیگر است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه با اجرای طرح کوچ، توده بدنی ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز اندازه گرفته شده است و حدود ۳۰ درصد دانش‌آموزان چاق هستند یا اضافه وزن دارند، گفت: بسیاری از بیمارى‌ها تحت تاثیر چاقی افزایش پیدا می‌کند.

حاجی‌میرزایی اضافه کرد: تنها موردى که دانش‌آموزان را تهدید می‌کند، کرونا نیست و ما باید تعادل هوشمند بین ملاحظاتی که از نظر کرونا دانش‌آموزان را تهدید می‌کند و سایر آسیب‌های دیگر ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: در شاد زنگی به‌نام ورزش صبحگاهى داریم که دانش‌آموزان هر روز با مراجعه به آن می‌توانند روز خود را با ورزش شروع کنند.

وزیر آموزش و پرورش ابراز داشت: هیچ افتتاحی جذاب‌تر از افتتاح واحد آموزشی نیست، چرا که افتتاح مدرسه یعنی آینده‌سازی و گامی بزرگ براى عدالت و به ویژه عدالت آموزشى است.

حاجی‌میرزایی در پایان خاطرنشان کرد: نقش خیران در توسعه فضاهای آموزشی نقش برجسته‌ای است و قطعا از تلاش خیران حمایت و تقدیر خواهد شد.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close