اخبار ایران

وزارت امور خارجه: اظهارات محسن رضایی درباره سوریه و عراق دیدگاه شخصی اوست و با نگاه ایران فاصله دارد

روزهای بروجرد- روابط عمومی وزارت‌ امور خارجه در اطلاعیه ای با اشاره به اظهارات محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در یک گفت و گوی رسانه ای در خصوص عراق و سوریه اعلام کرد: آنچه گفته شده است دیدگاه شخصی مصاحبه شونده بوده و با نگاه جمهوری اسلامی ایران فاصله دارد و ایران در همه موارد و مقاطع بر اساس اصل برادری به کمک دولت‌های عراق و سوریه شتافت که جلوه بارز آن را در مبارزه با داعش می‌توان دید.

اطلاعیه روابط عمومی وزارت‌ امور خارجه در ادامه افزوده است : ایران با درک خطر تروریسم بر منطقه و بنا به درخواست دولت عراق و سوریه برای مبارزه با داعش حضور پیدا کرد.

محسن رضایی در گفت و گویی که با فایننشال تایمز داشته گفته است. ما از ملتهای منطقه که با تجاوز روبرو هستند، دفاع خواهیم کرد به شرطی که از ما بخواهند به آنها کمک کنیم. ما برقراری صلح و امنیت در منطقه را از وظایف خود می دانیم. هرچه منطقه ناامن باشد، خسارات وارده به تجارت ما نیز بیشتر خواهد بود. این کمک ها در چارچوب منافع ملی ایران خواهد بود.

 وی گفته است: از این به بعد، هر یک ریال که به هرکسی بدهیم، یک ریال را ادعا خواهیم کرد، زیرا اقتصاد برای ما بسیار مهم است. هیچ دلیلی وجود ندارد که ما به امنیت عراق و سوریه کمک کنیم و سپس ببینیم که سایر کشورها از مزایای اقتصادی بهره مند می‌شوند. 

تگ ها

مقالات مشابه

1 thought on “وزارت امور خارجه: اظهارات محسن رضایی درباره سوریه و عراق دیدگاه شخصی اوست و با نگاه ایران فاصله دارد”

  1. کاملا” حرف محسن رضایی درسته، چنانچه وزارت امور خارجکی بخواهد منافع ملی را ذبح کند و خلاف این گفته ها که در اصل خواست عموم و یک ملت است گام بردارد چند ماه دیگر باید هزینه های این ضدیت با منافع عمومی و تقابل با خواست ملت را بپردازد.
    ما گفته های محسن رضایی را با نگاه و عینک جناحی ، قومی ‘ انتخاباتی و …..نمیبینیم و چون با عقل و قانون اساسی و خواست فعلی ملی، همسان میبینیم و شکی نداریم که این گفته ها در صورت عملیاتی شدن موجب همگرایی و وحدت ملی میشود –
    طبیعتا” هر گروه یا شخصی هم با منافع ملی دشمنی کند دشمن درجه یک ملت ایران محسوب میشود…..

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close