اخبار لرستانویژه ها

استاندار لرستان تاکید کرد: لزوم کنترل ورودی ها از سمت خوزستان

روزهای بروجرد- استاندار لرستان در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا بر لزوم کنترل شدید ورودی های استان لرستان از سمت خوزستان تاکید کرد.

سید موسی خادمی در حاشیه جلسه ستاد ملی کرونا گفت: مهمترین موضوعی که در این جلسه مطرح شد، رشد سریع بیماری کرونا در استان خوزستان و افزایش آمار ابتلا ،تعداد بستری و فوت این بیماری که عمدتاً ناشی از ویروس جهش یافته نوع انگلیسی است، مورد بررسی قرار گرفت.

خادمی با اشاره به اینکه لرستان به دلیل همسایگی و مجاورت با استان خوزستان به شدت در معرض خطر قرار دارد، گفت: اولا از مردم خوب لرستان می خواهم که به هیچ وجه به استان خوزستان سفر نکنند. دوما از مردم عزیز خوزستان انتظار می‌رود که به استان های مجاور و لرستان حتی الامکان سفر نکنند و سوم اینکه مسئولین ما در شهرستانها بویژه در شهرستان پلدختر از امروز باید ورودی از سمت خوزستان به لرستان را به شدت کنترل کنند که ممکن است این موضوع مصوبات ملی هم داشته باشد.

وی افزود: در سطح استان نیز باید تمهیداتی فراهم شود تا از ورود وسائط نقلیه جلوگیری شود و نیروی انتظامی موظف خواهد شد با همه پلاک هایی که مربوط به شهرهای قرمز خوزستان هستند طبق مصوبات برخورد کند.

خادمی در ادامه با اشاره به اینکه آمار مراجعین به مراکز درمانی در استان رو به افزایش است گفت: این آمار نگران کننده است و باید به سرعت کنترل شود تا دچار مشکل نشویم.

وی افزود: برخی از شهرهای با وضعیت آبی استان به زرد تبدیل شده و روند ملایم ابتلاء مشاهده شده که در صورت عدم کنترل ،سرایت بیماری رو به افزایش خواهد گذاشت.

استاندار لرستان در پایان از عموم مردم خواست تا نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی همچون گذشته اهتمام لازم را داشته باشند.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close