اخبار لرستان

ادامه پیگیری‌ها برای تبدیل «پارسیلون» به منطقه ویژه اقتصادی

روزهای بروجرد- معاون استاندار لرستان از ادامه پیگیری‌ها برای تبدیل «پارسیلون» خرم‌آباد به منطقه ویژه اقتصادی در جلسه با دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد.

به گزارش مهر، اسد عبدالهی در سخنانی اظهار داشت: در صورت تأیید مجمع تشخیص مصلحت نظام، شرکت «پارسیلون» سابق به منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد تبدیل خواهد شد.

وی از برگزاری جلسه بررسی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی خرم‌آباد خبر داد و گفت: در دوره گذشته مجلس شورای اسلامی ۱۳ منطقه اقتصادی و ۸ منطقه آزاد تجاری در سطح کشور به تصویب رسیده بود که به دلیل اختلاف نظر با شورای نگهبان، این موضوع برای تصمیم نهایی در اختیار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گرفته بود.

معاون استاندار لرستان اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد یکی از موارد مطرح شده توسط مجلس شورای اسلامی بود که امروز با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شرایط ایجاد آن مورد بررسی قرار گرفت.

عبدالهی تصریح کرد: شرکت «پارسیلون» سابق خرم‌آباد به عنوان محل پیشنهادی استان برای ایجاد منطقه اقتصادی مطرح شده است که علاوه بر ۲۰۰ هکتار زمین، سایر زیرساخت‌ها مانند راه دسترسی، آب، برق و گاز را نیز دارا است.

وی افزود: در جلسه امروز ویژگی‌های شرکت «پارسیلون» برای تبدیل شدن به منطقه ویژه اقتصادی تشریح شد که دکتر رضایی در زمینه بررسی شرایط این شرکت قول مساعد داد.

معاون استاندار لرستان عنوان کرد: به منظور فراهم ساختن مقدمات کار مقرر شد استان نسبت به جمع آوری اطلاعات مورد نیاز اقدامات لازم را انجام دهد تا در صورت تأیید نهایی مجمع تشخیص مصلحت نظام، شرایط برای ادامه کار فراهم باشد.

عبدالهی یادآور شد: بانک‌های متولی شرکت «پارسیلون» سابق در صورت تصویب این طرح در کنار سایر سرمایه گذاران داخلی و خارجی در ایجاد منطقه اقتصادی خرم آباد مشارکت خواهند کرد که البته با توجه به نزدیکی محل مورد نظر به شهر خرم آباد شرایط زیست محیطی را نیز باید به عنوان یک موضوع مهم لحاظ کنند.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close