اخبار جهانگوناگون

تصاویر آخرین بازماندگان قبیله‌ای که سر انسان‌ها را می‌برید

روزهای بروجرد- پرتره‌هایی جذاب از چند شکارچی باقی مانده از یک قبیله باستانی در هند منتشر شده که قبلا مردم را سر می‌بریدند و اعضای بدن آن‌ها را به عنوان غنیمت تقدیم می‌کردند.

تصاویر اعضای این قبیله که کنیاک نام دارد را با نیزه و کارد‌های بزرگی که برای بریدن سر دشمنان خود استفاده می‌کردند نشان می‌دهد.

به گزارش فرارو، اعتقاد بر این است که مردان قبیله کنیاک بیش از ۸۰ سال سن دارند و بازمانده آخرین شکارچیان این قبیله عجیب محسوب می‌شوند.

کارلو ماراراتزا عکاس ۶۲ ساله ایتالیایی پس از حضور در روستا‌های Longwa، Hongphoi و Nagaland عکس‌هایی از این افراد گرفته است.

او می‌گوید یک کنیاک جوان توانایی انگلیسی صحبت کردن داشت بنابراین ما توانستیم ارتباط برقرار کنیم. تقریبا همه عکس‌ها در کلبه‌های با نور کم گرفته شده و کارلو می‌گوید که نمی‌خواسته از نور‌های مصنوعی استفاده کند و با نوری که از در‌ها و پنجره‌های کوچک وارد می‌شده عکس‌ها را گرفته است.

این قبیله تا زمان استعمار انگلیس در هند و برمه تا حد زیادی ناشناخته بود و غرق در راز و رمز است و با مرگ آخرین اعضایش فرهنگ منحصربفردش نیز از بین خواهد رفت.

تعداد سر‌های شکار شده نشان دهنده قدرت جنگجوی کنیاک محسوب می‌شد. اعتقادشان بر این است که سر انسان نیرویی عرفانی به وجود می‌آورد که موجب رونق و بهره مندی از محصولات محلی می‌شود.

با این حال اعضای قبیله سالهاست سر نمی‌برند و پس از اینکه مبلغان مسیحی در میان آن‌ها حضور یافتند به مسیحیت گرویدند.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close