اخبار بروجرد

پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد از مهر ۱۴۰۰

روزهای بروجرد- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد اعلام کرد که از مهر سال آینده با پذیرش دانشجوی خارجی به سمت بین‌المللی‌شدن پیش خواهیم رفت.

به گزارش آنا مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد با حضور رئیس و معاونان این دانشگاه و جمعی از پژوهشگران و استادان برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد در این مراسم اظهار کرد: برای ساختن كشور، باید پژوهش در دانشگاه به سمت اجرایی شدن سوق داده شود تا دانشگاه مسئله‌محور شکل بگیرد و بتواند در جهت حل مشكلات و معضلات مردم گام بردارد.

داریوش جاوید اضافه کرد: در اینصورت پژوهش‌ها راهگشای بسیاری از مسائل و مشكلات جامعه خواهد بود و مردم به سمت دانشگاه سوق پیدا خواهند كرد.

دانشگاه آزاد اسلامی براساس شهریه دریافتی از دانشجویان اداره می‌شود

وی افزود: با حمایت از پژوهشگران می‌توان طرح‌های علمی، پژوهشی دانش‌بنیان را به ثروت تبدیل کرد و با وجود بسیاری از محدودیت‌ها، آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد را به‌عنوان مجری طرح‌های پژوهشی اعلام می‌كنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی فقط براساس شهریه تحصیلی دریافتی از دانشجویان اداره می‌شود و با وجود تنگناها، ذره‌ای بار بر روی دوش دولت نگذاشته است.

جاوید با انتقاد از كسانی كه اخیراً زمزمه دولتی شدن دانشگاه آزاد اسلامی را سرداده‌اند، در شرایط كنونی آن را غیرواقعی و كاری نشدنی عنوان كرد.

وی، عملكرد حوزه پژوهش واحد بروجرد را مناسب عنوان كرد و توضیح داد: طی ۳-۴ سال اخیر برای نخستین‌بار موفق شدیم در جشنواره فرهیختگان سه رتبه كسب و سه آزمایشگاه همكاراستاندارد راه‌اندازی کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد با بیان اینکه امسال از تعداد چهار پژوهشگر برتر استان لرستان، دو پژوهشگر از این دانشگاه انتخاب شده است، ادامه داد: در این راستا بیش از ۴۰ دوره كوتاه‌مدت برگزار كردیم و نشریه علمی ما موفق به كسب عنوان بین‌المللی شد.

دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد با كاهش دانشجو مواجه نبوده است

جاوید تشریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد سال گذشته به‌عنوان دبیرخانه كنسرسیوم گیاهان دارویی انتخاب و نخستین شركت دانش‌بنیان را در سال ۹۸ راه‌اندازی کرد.

وی گفت: با وجود کاهش دانشجو در سراسر كشور و بیش از ۱۰ دانشگاه در شهرستان بروجرد در چهار سال گذشته كاهش دانشجو نداشته‌ایم و این نشان از كیفیت آموزش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد با بیان اینکه از مهر سال آینده با پذیرش دانشجوی خارجی به سمت بین‌المللی شدن پیش خواهیم رفت، تأکید کرد: با وجود برخی كمبودها حركت در واحد بروجرد رو به جلو است و از نظر مالی نیز با طلبی كه از دانشجویان و بنیاد شهید داریم در مقایسه با بسیاری از واحدها وضعیت مطلوب‌تری داریم.

به گزارش آنا، در پایان این مراسم از رضا صابونچی پژوهشگر برتر استان لرستان و واحد بروجرد در رشته علوم انسانی، علی آریاپور پژوهشگر برتر استان لرستان و واحد در رشته‌ كشاورزی، مریم‌ رضائیان در رشته پیراپزشكی، حسین لاری یزدی از دانشكده علوم پایه، كریم آدینه‌وند رشته فنی و مهندسی، زهره فائزی‌زاده و امیر قریب به‌عنوان هسته فناور برگزیده مركز رشد، دانشجو عباس باقری رساله دكتری برگزیده در رشته تربیت بدنی، علیرضا پورداودی رساله دكتری برگزیده در رشته نرم‌افزار كامپیوتر و معصومه گودرزی پژوهشگر برگزیده باشگاه پژوهشگران جوان در رشته معماری ۱۰ نفر از پژوهشگران و محققان و برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد با اهدای لوح سپاس قدردانی شد.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close