اخبار لرستان

۹ باند قاچاق کالا در لرستان متلاشی شد

روزهای بروجرد- دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز لرستان گفت: آذر ماه امسال۳۷۷ پرونده قاچاق کالا به ارزش ۱۷۳ میلیارد ریال در استان تشکیل‌ شد که در همین رابطه ۹ باند متلاشی و ۳۶۵ نفر دستگیر شد.

احمد مجدیان در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به میزان کشفیات قاچاق کالا در استان لرستان اظهار داشت: آذر ماه امسال بیش‌ترین کالای قاچاق کشف‌ شده در این استان مربوط به قاچاق هشت هزار و ۹۰۲ دستگاه لوازم خانگی به ارزش ۴۰ میلیارد ریال بوده‌ است.

وی افزود: هشت هزار و ۴۶۸ ثوب البسه به ارزش ریالی ۴۵۰ میلیون ریال، ۲۶ هزار و ۵۶۳ قلم دارو به ارزش چهار میلیارد ریال و ۳۶۲ طاقه پارچه به ارزش ۲۰ میلیارد ریال  آذر ماه امسال در استان لرستان کشف شده است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان لرستان با بیان اینکه میزان مواد غذایی کشف‌ شده در آذرماه امسال ۶۴ هزار و ۸۸ بسته به ارزش ریالی سه میلیارد ریال بوده‌ است، عنوان کرد: در آذرماه امسال ۲۹۶ هزار و ۳۵۲ قلم  لوازم آرایشی به ارزش ۴۸۰ میلیون ریال و هزار و ۵۸۱ عدد  لوازم یدکی خودرو به ارزش سه میلیارد ریال کشف شده است.

وی در رابطه با قاچاق محصولات زراعی بیان کرد: هزار و ۷۵۰ کیلو گرم بادام زمینی، ۷۲ هزار کیلوگرم ذرت از دیگر کشفیات کالاهای قاچاق آذرماه در استان لرستان بود.

مجدیان گفت:۱۹۵ هزار و۸۲۰ نخ سیگار به ارزش ۴۴۰ میلیون ریال، ۲۹ هزار و۸۰۰کیلو گرم کود شیمیایی به ارزش یک میلیارد و  ۳۱۱ میلیون ریال، ۷۳۵ جفت کفش به ارزش ۴۵۰ میلیون ریال از دیگر کشفیات کالای قاچاق آذرماه امسال در استان لرستان بوده‌ است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان لرستان در رابطه با کشفیات قاچاق کالاهای ممنوع در این استان نیز خاطرنشان کرد: در آذر ماه امسال چهار هزار و ۶۴۷ لیتر مشروبات الکی دست ‌ساز به ارزش سه میلیارد و ۲۵۲ میلیون ریال و۵۴ بطری مشروبات خارجی به ارزش ۳۵ میلیون ریال، رسیور ماهواره ۱۱ عدد به ارزش ۳۸ میلیون ریال، دیش ماهوره ۱۲۱ عدد به ارزش ۷۲ میلیون ریال، ال ان بی ماهواره ۱۸۹ عدد به ارزش ۷۴ میلیون ریال و هم‌ چنین آثار سمعی بصری مبتذل و مستهجن چهار هزار و ۱۰ عدد به ارزش ۱۰۰ میلیون ریال کشف شده‌ است.

مجدیان با اشاره به قاچاق دام در یک ماهه گذشته امسال اظهار داشت: ۴۰ راس بز، ۱۸ راس گاو و ۳۰۲ راس گوسفند در استان لرستان کشف‌ شده که بیش‌‌ترین کشفیات قاچاق دام مربوط به شهرستان کوهدشت و الیگودرز  بوده‌ است.

وی در رابطه با تعداد پرونده‌های قاچاق کالا تشکیل‌ شده در آذر ماه امسال افزود: در آذر ماه امسال۳۷۷ پرونده قاچاق کالا به ارزش ۱۷۳ میلیارد ریال تشکیل‌ شده که در همین رابطه ۹ باند متلاشی و ۳۶۵ نفر مرد  دستگیر شده‌ است.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close