اخبار بروجرد

نرخ باسوادی در بروجرد بیش از ۹۸ درصد رسید

روزهای بروجرد- مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: نرخ باسوادی در این شهرستان هم اکنون به بیش از ۹۸ درصد رسید است.

محمد مهرافزون در گفت وگو با ایرنا افزود: از این تعداد جمعیت بیسواد حدود سه هزار نفر در گروه سنی ۶ تا ۴۹سال هستند.

وی اظهار داشت: نرخ باسوادی در این شهرستان با توجه به برنامه های گسترده نهضت سواد آموزی برای مبارزه با بی‌سوادی رشد قابل توجهی داشته و هدف اصلی و رویکرد اساسی نهضت سوادآموزی بروجرد همکاری و همیاری تمام دستگاه‌های اجرایی و نهادهای حمایتی برای ریشه کن کردن بی سوادی و افزایش سواد سطح جامعه است.

وی افزود: هدف گذاری سوادآموزی بروجرد در سال تحصیلی جدید جذب حداکثری بی سوادان بوده که ۹۰ درصد با برنامه ریزی مدون و منظم اداره نهضت سواد آموزی تحقق یافته است.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد بیان کرد: بیشترین مشکلات، معضلات و آسیب های اجتماعی ناشی از فقر سواد است.

مهرافزون اضافه کرد: دوره سوادآموزی بین ۱۰ تا ۴۹ سال است افرادی که در این دوره شرکت می کنند مدرک آنان سوم ابتدایی تلقی می شود و امسال ۲۸۵ نفر جذب نهضت سوادآموزی شده که از این تعداد ۸۵ نفر دوره سوادآموزی ۵۰ نفر دوره تحکیم و ۱۵۰ نفر دوره انتقال است که در قالب ۳۶ کلاس شهری و روستایی مشغول تحصیل هستند.

وی ادامه داد: دوره توانمندسازی و آموزش دهندگان در قالب یک دوره ی قطبی با مرکزیت بروجرد با حضور ۸۶۹ از شهرهای اطراف برگزار کنیم.

وی تاکید کرد: برپایی ۲ نمایشگاه توانمندسازی و ارتقا سطح دانش و شغلی توسط دانش آموزان و آموزش دهندگان و جذب حداکثری سوادآموزان در مرکز یادگیری محلی در کلاس های مجازی مهارت آموزی زندگی و پالایش ۲۸هزا و ۹۸۰ سوادآموز متقاضی شرکت در دوره های سوادآموزی در سال تحصیلی جاری توسط اداره سوادآموزی و آموزش دهندگان در سامانه از جمله اقدامات اتجام شده در سال جاری است.

وی گفت: جذب معلمان و دبیران به جهت همکاری با نهضت سوادآموزی در قالب طرح مدرسه محور و راه اندازی مرکز یادگیری محلی هدایت گل ها برای گذراندن دوره های مهارتی در رشته های کامپیوتر، قالیبافی، سفال گری، قلم زنی، آموزش قرآن و مهارت های زندگی از دیگر اقرامات اتجام شده است.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close