اخبار ایران

حضور طلاب با مدرک دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش

روزهای بروجرد- مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور نیز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همه ما می‌دانیم آموزش و پرورش یک نهاد بخشی نیست، بلکه نهاد فرابخشی است که همه نهادها باید در تعامل و هم‌گرایی با آن باشند گفت: حوزه های علمیه وظیفه خود می دانند که در خدمت معلمان و دانش آموزان و پاسخگوی نیازهایی باشند که وجود دارد.

به گزارش ایسنا حجت الاسلام و المسلمین اعرافی، افزود: طی یک دهه گذشته ستاد همکاری میان حوزه و آموزش و پرورش شکل گرفته و هر روز ارتقا پیدا کرده است. در سال های اخیر این ارتباط به شکل یک برنامه پنجساله در آمد که ۴۰ محور دارد.

وی با بیان اینکه از سوی حوزه علمیه از خدمات آموزش و پرورش و تلاش هایش در ایام کرونا تشکر می کنم گفت: کرونا سختی های بسیاری به وجود آورد و تلاش همکاران  در آموزش و پرورش برای به حداقل رساندن آسیب ها قابل تحسین است و ما هم صمیمانه تشکر می کنیم و امید است به علت اهمیت راهبردی و استراتژیک آموزش و پرورش همه‌ ما نهایت تعامل و همکاری را به عمل بیاوریم تا فرزندان عزیز بتوانند قله های علم، معرفت، اخلاق و بصیرت را فتح کنند.

اعرافی با اشاره به اینکه چندسالی است طرح امین در دست اجراست افزود: شاهد حضور سنجیده و با آمادگی قبلی و با هماهنگی کامل طلاب برادر و خواهر جوان در مدارس برای تبیین مسائل دینی و معارف الهی هستیم و حدود ۳۰۰۰ مدرسه در شمول این طرح قرار دارند. طرح روشنا نیز در حال اجراست و اخیرا طرح مشترکی در دانشگاه فرهنگیان شکل گرفته و واحدی در قم فعال شده و چندصدنفر از طلاب در حال تحصیل هستند و قرار است با مدارک رسمی که دانشگاه فرهنگیان می دهد در آموزش و پرورش حضور یابند.

تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Close