اخبار بروجردویژه ها

نگاهی به اعتبارات پروژه های شهرستان بروجرد در لایحه بودجه ۱۴۰۰

روزهای بروجرد- با تقدیم بودجه سال ۱۴۰۰ از سوی دولت به مجلس اگرچه تا تصویب نهایی آن راهی طولانی در پیش است اما شایسته است به برخی پروژه های ذکر شده شهرستان بروجرد در این سند و اعتبارات تخصیص یافته آن نگاهی بیاندازیم.

 

با انتشار جداول بودجه ۱۴۰۰ مشخص شده است که راه آهن دورود بروجرد ملایر دارای یک ردیف اختصاصی بودجه نیست و با خط راه آهن دورود خرم آباد اندیمشک دارای یک ردیف اعتباری پیش بینی شده به مقدار ۱۲۰ میلیارد تومان است.

اگرچه تلاش های نمایندگان محترم در مورد راه آهن بروجرد قابل تقدیر است اما واقعیت این است که با این وضعیت اختصاص بودجه مشترک با راه آهن دورود خرم آباد اتفاق خاصی در سال آینده نخواهد افتاد ضمن اینکه اختصاص بودجه درج شده نیز با توجه به شرایط اقتصادی کشور بعید است به ۵۰ درصد هم برسد.

در مورد سد آبسرده و سد شهید بروجردی نیز وضعیت اختصاص بودجه بسیار بدتر است تخصیص تنها ۵ میلیارد تومان به هر کدام از این سدها آن هم اگر ۱۰۰ درصد تخصیص یابد هیچ اتفاق خاصی را رقم نخواهد زد.

اما در این بین بودجه فرودگاه بروجرد که در جداول بودجه کشور با نام فرودگاه ولیعصر(عج) نام برده شده است نیز حکایت جالبی دارد.

با توجه به اینکه ریز پیگیری های نمایندگان بروجرد در کانال های ایشان با جزییات و تبلیغات فراوان ذکر می شود اما در این چند وقت اخیر کسی مدعی پیگیری وضعیت فرودگاه بروجرد نبوده است اما در بودجه سال ۱۴۰۰ مبلغ ۳۰ میلیارد تومان سهم مشارکت دولت در این پروژه ذیل موضوع تبصره ۱۹ قانون بودجه در نظر گرفته شده است.

از دیگر اعتبارات پروژه های شهرستان بروجرد می توان به استخر دانش آموزی اشترینان با اعتبار یک میلیارد و صد و پنجاه میلیون تومان و استخر دانش آموزی بروجرد با اعتبار یک میلیارد تومان اشاره کرد که بازهم حتی در صورت تخصیص ۱۰۰ درصد نیز پیشرفت آنچنانی در کار بوجود نخواهد امد.

همچنین ساخت خوابگاه و سلف سرویس تیم های ورزشی در بروجرد نیز دارای یک میلیاد تومان اعتبار است که نباید انتظار خاصی از پیشرفت کار داشت.

تگ ها

مقالات مشابه

2 thoughts on “نگاهی به اعتبارات پروژه های شهرستان بروجرد در لایحه بودجه ۱۴۰۰”

 1. درود،
  یک سوال:؟،
  به نفعتان نیست که از این گستاخی بی شرمانه به ملت بزرگ لر خبر بزنید ؟.
  #رئیسی_اقدام_فوری
  #اتحاد_ملت_لر
  #اصالت_ملت_لر
  #هیچ_بخششب_در_مورد_بهاره_رهنما_و_جریانات_خاص_در_کار_نیست.

 2. با سلام نام مبارک امیر المومنین (علیه السلام )با عدالت در آمیخته است چنان که گفته اند :قتل العلی (ع) لشده عدله . مولای متقیان ، شهید است.اما در کشور ما شعار عدالت بسیار سر داده می شود وبراحتی زیر پا گذارده می شود .نمونه اش راه آهن بروجرد است .برای اتصال راه آهن بروجرد به شبکه ریلی کشور نه نیاز به ساخت پل هست نه نیاز به حفر تونل ،مثال بارزدیگرش عدم ساخت سد می باشد اگر سد کپرگه ودیگر سدها را در بروجرد بسازند هم مردم بروجرد بهره مند می شوند وهم خوزستان را آب نمی برد .اگر بخواهم نمونه های دیگری از بی عدالتی نام ببرم ،مثنوی هفت من که چه عرض کنم هفتاد من می شود .(دانشگاه علوم پزشکی ،فرودگاه ،صدا وسیما و….مثال های دیگری از آن است.)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close