اخبار جهان

وزیر خارجه عربستان: توافق با اسراییل انجام خواهد شد

روزهای بروجرد- وزیر خارجه عربستان سعودی در یک نشست مجازی که پژوهشکده سیاست خاور نزدیک واشنگتن برگزار کننده آن بود، اظهار داشت: عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در نهایت رخ خواهد داد.
فرحان افزود: تنش‌هایی که گاهی میان ریاض و واشنگتن رخ می‌دهد، تصادفی است و این روابط دوجانبه بر پایه روابط شخصی نیست بلکه اساس آن، منافع دوطرفه است.
به گزارش ایرنا وی گفت: تحقق صلح و ثبات دائمی جز با توافق دائمی میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها رخ نخواهد داد، عادی‌سازی روابط اتفاق خواهد افتاد اما ایجاد کشور فلسطینی و از سرگیری طرح صلح فلسطینی-اسرائیلی ضروری است.
فرحان در واکنش به اظهارات اماراتی‌ها مبنی بر اینکه لغو طرح اشغال اراضی کرانه باختری در مقابل توافق سازش ابوظبی با تل‌آویو رخ داده، تصریح کرد: اگر از این منظر به آن نگاه کنیم (می‌توانیم بگوییم) زمینه را برای بازگشت احتمالی فلسطینی‌ها به میز مذاکره فراهم خواهد کرد.
اظهارات این مقام سعودی پس از آن بیان می شود که پیشتر دونالد ترامپ تاکید کرده بود که سعودی ها هم به روند سازش با رژیم صهیونیستی وارد می شوند.
امارات عربی متحده و رژیم حاکم بر بحرین در پانزدهم سپتامبر گذشته توافق عادی‌سازی امضا کردند و سودان نیز اخیرا تحت فشار آمریکا و با وعده بهبود اوضاع اقتصادی و حذف نام این کشور از فهرست کشورهای حامی تروریسم به این جریان پیوست.
تگ ها

مقالات مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب هم پیشنهاد میشود

Close
Close